Chrobrego: potrącił kobietę na pasach, dostał mandat w wysokości 1500 zł

Dyskusja dla wiadomości: Potrącił kobietę na pasach, dostał mandat w wysokości 1500 zł. Jest APEL.


  • anonim (VvNWm), 2022-02-02 17:43 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Jeżdżąc po 6, przy takiej skapuśniałej pogodzie i ciemnościach, uwielbiam pieszych ubranych na czarno, którzy nawet nie fatygują się popatrzeć na boki wchodząc na pasy, brak słów. Ludzie bez rozumu i wyobraźni, a potem jest płacz!

  • V8 (ej7qBy), 2022-02-02 18:32 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Czy wy jesteście aż tak ciemni że teierdzicie ze wyższe kary coś dadzą??? Nic nie dadzą a wypadki były są i będą

  • Wojtek, 2022-02-02 18:53 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Jechałem tam 5.40 i już było po fakcie. Światła wyłączone. I niech pisowcy zrobię jeszcze przejścia na A4 i dadzą pierwszeństwo pieszemu. Zasada ograniczonej odpowiedzialności tyczy się także pieszych. Co komu da ze ma pierwszeństwo jak może stracić życie... czy to na pasach czy w samochodzie. WLACZ MYSLENIE

  • ezt, 2022-02-02 19:25 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Potwierdzam, jechałem z nocki o 5.45 i już było po zdarzeniu.

  • Gili gili (ALlaWK), 2022-02-02 19:30 Cytuj Zgłoś nadużycie
    Wojtek () napisał(a):

    Jechałem tam 5.40 i już było po fakcie. Światła wyłączone. I niech pisowcy zrobię jeszcze przejścia na A4 i dadzą pierwszeństwo pieszemu. Zasada ograniczonej odpowiedzialności tyczy się także pieszych. Co komu da ze ma pierwszeństwo jak może stracić życie... czy to na pasach czy w samochodzie. WLACZ MYSLENIE

    Ale w tej kwestii nic się nie zmieniło a tylko kwestia pierwszeństwa przy czym nie zniknął przepis z wtargnięciem na przejście czy pod pojazd tylko że teraz ciężej to udowodnić więc polecam zakup kamerki.
    I najważniejsza kwestią jest to co nie zostało napisane w artykule bo jeżeli ona była na pasach już w trakcie przechodzenia albo np już bliżej zejścia tym bardziej to ewidentna wina kierowcy i teraz wszyscy co pier..lą na babkę powinni ją serdecznie przeprosić .

  • Boleslawianka (An27G6), 2022-02-02 20:14 Cytuj Zgłoś nadużycie

    A ja mam apel do pieszych....niech się nie ubierają na szaro lub czarno i noszą odblask na kurtce lub torebce...jest teraz paskudna pora roku szaro ,buro, pada deszcZ... naprawdę czasami lepiej się nie pchać na siłę na pasy..I puścić auto... a pieszy teraz myśli-ze jest królem ulicy!!!! Sami się pchają i nie uważają na ulicy .
    I najgorzej jak pieszych nie ma prawa jazdy,myśli że wszystko mu wolne ....I nie przewiduje skutków.

  • ??? (vkcLx), 2022-02-02 21:38 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Jestem kierowcą, ale jak czytam te bzdety to żal tyłek ściska. Przejście dla pieszych to rzecz święta, możecie pluć po mnie za mój wpis, ale to będzie tylko świadczyło o was.

  • Reklama

  • anonim, 2022-02-02 21:45 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Skoro sygnalizacja świetlna nie działa, kierowca skręcając w lewo lub prawo powinien ustąpić pierwszeństwa pieszemu na pasach i basta.

  • anonim (woevA), 2022-02-02 22:35 Cytuj Zgłoś nadużycie
    ??? (vkcLx) napisał(a):

    Jestem kierowcą, ale jak czytam te bzdety to żal tyłek ściska. Przejście dla pieszych to rzecz święta, możecie pluć po mnie za mój wpis, ale to będzie tylko świadczyło o was.

    A ja jestem od wielu lat raz pieszym a raz kierowcą. I w ani jednym ani drugim przypadku nie pochwalam łamania praw fizyki durnymi przepisami.

    Ciekawe czy będziesz tak myśleć jak Ci wlezie pod koła bo ma pierwszeństwo, bo nie uważa, bo to Ty masz zadbać o bezpieczeństwo wszystkich dookoła a oni mają to gdzieś bo mają pierwszeństwo.

  • anonim (AE7xo0), 2022-02-02 22:54 Cytuj Zgłoś nadużycie

    wystarczy popatrzeć jak rowerzyści i ci na hulajnogach jeżdżą po przejściu .,a spróbuj zwrócić uwagę

  • anonim, 2022-02-03 05:26 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Te hulajnogi to maskara jakaś!! Kto to wymyślił??!!!

  • anonim, 2022-02-03 11:02 Cytuj Zgłoś nadużycie
    anonim (AE7xo0) napisał(a):

    wystarczy popatrzeć jak rowerzyści i ci na hulajnogach jeżdżą po przejściu .,a spróbuj zwrócić uwagę

    Potrącona została piesza a nie rowerzysta. Piszesz nie na temat, lub nie zrozumiałeś tekstu.

  • ??? (vkcLx), 2022-02-03 14:24 Cytuj Zgłoś nadużycie
    anonim (woevA) napisał(a):

    A ja jestem od wielu lat raz pieszym a raz kierowcą. I w ani jednym ani drugim przypadku nie pochwalam łamania praw fizyki durnymi przepisami.

    Ciekawe czy będziesz tak myśleć jak Ci wlezie pod koła bo ma pierwszeństwo, bo nie uważa, bo to Ty masz zadbać o bezpieczeństwo wszystkich dookoła a oni mają to gdzieś bo mają pierwszeństwo.

    Skoro przepis mówi, że pieszy ma pierwszeństwo na pasach to pretensje mogę mieć tylko do siebie. Przepisy są po to, aby chronić innych przed Tobą skoro propagujesz prawo silniejszego na wyznaczonym przejściu dla pieszego. Jestem pewien, że gdybyś to Ty ucierpiał na tym przejściu czy ktoś inny z twojej rodziny to pierwszy byś ukrzyżował sprawcę.

  • Elka, 2022-02-03 16:36 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Zgadzam się z przedmówcami. Nie byłam nie oceniam, ale jako kierowca wiele razy nie zauważyłam pieszego bo pchają się na ulicę nawet nie na pasach w dodatku na czarno bez odblasków. W szary poranek czy szybki wieczór nie widać wszystkiego a o nieszczęście trudno. Ilu wypadków możnaby uniknąć gdyby piesi wykazywali się odpowiedzialnością.

  • anonim, 2022-02-03 17:15 Cytuj Zgłoś nadużycie
    Elka () napisał(a):

    Zgadzam się z przedmówcami. Nie byłam nie oceniam, ale jako kierowca wiele razy nie zauważyłam pieszego bo pchają się na ulicę nawet nie na pasach w dodatku na czarno bez odblasków. W szary poranek czy szybki wieczór nie widać wszystkiego a o nieszczęście trudno. Ilu wypadków możnaby uniknąć gdyby piesi wykazywali się odpowiedzialnością.

    Najlepiej winę zwalić na innego użytkownika drogi. Jak się nie nadajesz w pełni na kierowcę, to chodź pieszo, wtedy zobaczysz to, czego jako kierowca nie widzisz.
    "Zbliżając się do przejścia dla pieszych należy zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszym przechodzącym i wchodzącym na przejście".

Reklama