Nasi strażacy w Biegu Piastów

Bieg
fot. Janusz Wilk Na Polanie Jakuszyckiej odbył się kolejny, 39 już Bieg Piastów. W tym roku w narciarskich zmaganiach zmierzyli się reprezentanci 27 krajów. Na inauguracyjnym starcie do biegu stanęło blisko pół tysiąca zawodników. Najlepsi okazali się Czesi.
istotne.pl 0 straż pożarna, bieg, miasto zgorzelec

Tradycyjnie w ramach Biegu Piastów przeprowadzone zostały Mistrzostwa Polski Strażaków, w których udział wzięli m.in. zgorzeleccy strażacy (na dystansie 25 km Paweł Kusiak uzyskał czas 2:29:27, Hubert Jarosz – 2:33:43, a Łukasz Mesjasz – 2:48:30). O miejsca na podium w rywalizacji strażackiej walczyło 88 zawodników, w tym 8 kobiet. Rozegrano dwie konkurencje na dystansie 25 i 50 km. W obydwu biegach bezkonkurencyjny okazał się reprezentant KM PSP w Jeleniej Górze Mariusz Dziadkowiec-Michoń.

Drugie miejsce w biegu na 25 km zajął reprezentant dolnośląskiej PSP: Waldemar Poręba z Kamiennej Góry. Natomiast w biegu na 50 km drugie miejsce wywalczył Maciej Dawidziuk z jeleniogórskiej KM PSP. W kategorii kobiet w biegu na 25 km wszystkie trzy pierwsze miejsca zajęły panie z dolnośląskich komend PSP: pierwsze Agnieszka Wiewiórka z KM PSP Wałbrzych, drugie Ewa Łabuz z KW PSP we Wrocławiu i trzecie Ilona Cytawa z KP PSP Wołów.

Zwycięzcy tegorocznych narciarskich zmagań strażaków w biegach na Polanie Jakuszyckiej otrzymali puchary i nagrody komendanta głównego PSP. Wręczyli je zastępca komendanta wojewódzkiego PSP we Wrocławiu st. bryg. Andrzej Abulewicz i komendant miejski PSP w Jeleniej Górze mł. bryg. Jerzy Sładczyk.