Stypendyści ze zgorzeleckich szkół podstawowych

Stypendyści ze zgorzeleckich szkół podstawowych
fot. UM Zgorzelec Aż 255 uczniów podstawówek i gimnazjów zostało stypendystami burmistrza Zgorzelca za rok szkolny 2013/2014. Wczoraj pierwsi z nich, uczniowie SP nr 2 i 3, odebrali z rąk Rafała Gronicza dyplomy. Kolejne gale odbędą się 22, 29 i 30 października.
istotne.pl

Stypendium Burmistrza Miasta Zgorzelec to jednorazowa nagroda finansowa, którą od sześciu lat otrzymują najzdolniejsi, a przy tym najpracowitsi i najbardziej konsekwentni uczniowie zgorzeleckich szkół podstawowych i gimnazjów, prowadzonych przez Gminę Miejską Zgorzelec.

Stypendia przyznawane są w dwóch kategoriach:

  • za wybitne wyniki w nauce
  • za wybitne osiągnięcia sportowe lub artystyczne.

We wtorek, 21 października, pierwsi laureaci stypendium Burmistrza Miasta Zgorzelec, najlepsi w nauce, sporcie i utalentowani artystycznie uczniowie Szkół Podstawowych nr 2 i 3, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miejska Zgorzelec, odebrali z rąk burmistrza Rafała Gronicza dyplomy gratulacyjne.

Uroczystość wręczenia wyróżnień odbyła się o godzinie 17:00 w Miejskim Domu Kultury, w obecności licznie zgromadzonych rodziców i opiekunów dzieci. Poprowadzili ją uczniowie Gimnazjum nr 2 – Wiktoria Król i Paweł Korbut. Oprawę muzyczną zapewniły uczennice szkół podstawowych nr 2 – duety: Sandra Wojtków i Margarita Sieradzka oraz Kasia Brodniak i Oliwia Michalik oraz nr 3 – Julka Makowska.

22 października w Miejskim Domu Kultury, także o godzinie 17:00, burmistrz wręczy wyróżnienia stypendystom ze Szkoły Podstawowej nr 5. Wręczenie wyróżnień dla uczniów Gimnazjum nr 1 odbędzie się w środę, 29 października, o godzinie 18:00. Zaś we czwartek, 30 października, o godzinie 17:00 wyróżnienia odbiorą uczniowie Gimnazjów nr 2 i 3.

Stypendyści

Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jarosława Iwaszkiewicza:
Stypendia naukowe:

  • Filip Kukuć
  • Jakub Mikołajczyk
  • Małgorzata Ostrowska
  • Bartosz Socki
  • Natalia Wurszt

Stypendia artystyczne:

  • Karolina Galuba-Wachowska
  • Kacper Kunicki
  • Klaudia Małecka
  • Filip Olszanowski
  • Margarita Sieradzka
  • Kacper Witek
  • Sandra Wojtków

Stypendia sportowe:

  • Karolina Bekacz
  • Hanna Drozdowska
  • Wiktoria Hendzel
  • Wiktoria Kubiszewska
  • Agnieszka Kulikowska
  • Kaja Legaczyńska
  • Paulina Łata
  • Nina Łozowska
  • Marta Posłuszna
  • Cynthia Smolska
  • Oliwia Urbanowicz
  • Magdalena Wójcicka
  • Marcela Zagajewska
  • Zuzanna Zienkiewicz

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Janusza Korczaka:
Stypendia naukowe:

  • Adam Brzeziński
  • Alicja Brzozowska
  • Wiktor Bukowski
  • Kamila Cepowska
  • Maria Eckert
  • Zofia Eckert
  • Paulina Gałach
  • Oskar Jabłoński
  • Natalia Jaworska
  • Jakub Jessa
  • Paweł Kędzior
  • Kacper Kojtych
  • Lidia Konwińska
  • Paulina Krzysiek
  • Julia Makowska
  • Alina Marcinkowska
  • Jakub Potyczka
  • Igor Radecki
  • Elisa Scaramozzino
  • Beata Świątek
  • Mateusz Wojciechowski

Stypendia artystyczne:

  • Michał Szczepański
  • Michał Ćwirko

Stypendia sportowe:

  • Wiktoria Błauciak
  • Paweł Czarnecki
  • Milena Fedorowicz
  • Jakub Fiałek
  • Karolina Fiałek
  • Agata Furmanowicz
  • Alicja Gieracka
  • Martyna Kazimierska
  • Julia Kondycka
  • Vanessa Konkiel
  • Wiktoria Kowalska
  • Magdalena Laskowska
  • Jan Łachacz
  • Zuzanna Machul
  • Tomasz Marcinkowski
  • Wiktoria Marcinów
  • Adrian Obydziński
  • Dominik Pietrańczyk
  • Krzysztof Piżewicz
  • Szymon Rojszczyk
  • Karina Rydarowicz
  • Sandra Rynkiewicz
  • Sylwester Senkowski
  • Wiktoria Sianowska
  • Jakub Skibicki
  • Magdalena Starczewska
  • Sebastian Wielgus
  • Natalia Zielezińska

Szkoła Podstawowa nr 5 im. Marii Skłodowskiej-Curie:
Stypendia naukowe:

  • Dominik Baziuk
  • Mateusz Bonifatiuk
  • Jakub Krawiec
  • Katarzyna Kuriata
  • Maciej Lewandowski
  • Jan Mizerski
  • Marcin Ornat
  • Amelia Reluga
  • Aleksandra Romel
  • Paulina Rusak
  • Jowita Tyc
  • Grzegorz Zosiuk

Stypendia artystyczne:

  • Miłosz Ardeli
  • Dominik Cycyk
  • Aleksandra Dworzyńska
  • Patrycja Olszak
  • Dawid Lipiak
  • Kornelia Polis
  • Martyna Zagajewska

Stypendia sportowe:

  • Martyna Adamczewska
  • Zuzanna Adamowska
  • Wojciech Bekacz
  • Maciej Binczarowski
  • Natalia Ferenc
  • Stanisław Groch
  • Patrycja Idzik
  • Rafał Jaguszewski
  • Milena Jegiazarian
  • Julia Jeleń
  • Magdalena Jędrys
  • Tomasz Kołbuc
  • Oliwia Konsur
  • Filip Kordasiewicz
  • Konrad Kościański
  • Wiktoria Kowalczuk
  • Krystian Kwieciński
  • Paulina Majewska
  • Kordian Matuszewski-Kierner
  • Julita Michniewicz
  • Grzegorz Miłota
  • Michał Minkiewicz
  • Bartosz Mizerski
  • Maria Mizerska
  • Małgorzata Owsik
  • Zuzanna Pacak
  • Natalia Pawlak
  • Paweł Pietryk
  • Agata Podpora
  • Dawid Połom
  • Iwona Przybylska
  • Martyna Przybyś
  • Kamila Skwarczewska
  • Kinga Stachowska
  • Martyna Stangret
  • Magdalena Stefańska
  • Anna Szeremeta
  • Natalia Śnieżyk
  • Bartłomiej Wilk
  • Patrycja Wilk
  • Michał Wojtków
  • Maja Wołowiec
  • Tomasz Zubrzycki
  • Karolina Zych

Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego:
Stypendia naukowe:

  • Aleksandra Bartczak
  • Paweł Brodniak
  • Benita Gładysz
  • Marcin Rajczakowski
  • Miłosz Szczucki
  • Karolina Taboła
  • Aleksandra Wojnarowicz
  • Karolina Wojnarowicz
  • Maria Zarębska
  • Justyna Mazur

Stypendia artystyczne:

  • Jędrzej Biernacki
  • Agnieszka Iwanowska
  • Oliwia Janoś
  • Anna Jasińska
  • Katarzyna Jaworska
  • Maja Kazimierska
  • Marcelina Korycka
  • Daria Maj
  • Julia Meller
  • Magdalena Nawrocka
  • Nastazja Nowak
  • Karolina Prusicka
  • Aleksandra Słaby
  • Maja Zajączkowska
  • Julia Zarębska

Stypendia sportowe:

  • Adrian Bobowski
  • Krystian Bogdaniec
  • Marcin Celiński
  • Daniel Chorbotowicz
  • Barbara Delijewska
  • Amadeusz Drozd
  • Łukasz Ferenc
  • Patrycja Giergisiewicz
  • Natalia Haławin
  • Sabina Hermuła
  • Paweł Holak
  • Paweł Jaros
  • Karolina Jóźwiak
  • Oliwia Karasiewicz
  • Paweł Karmasz
  • Nikola Kasprzak
  • Karolina Kempfert
  • Karolina Klimczak
  • Marika Kmieć
  • Tomasz Kołodziej
  • Natalia Kulas
  • Klaudia Lorenc
  • Paulina Malec
  • Anna Myślak
  • Monika Nieckarz
  • Nikola Nowak
  • Jowita Nowatkowska
  • Patryk Paluchowski
  • Adrian Rama
  • Aleksander Sobczak
  • Kamil Sokołowski
  • Oliwia Sztulberg
  • Marta Walczak
  • Wiktoria Wąchalska
  • Krzysztof Wrotnowski
  • Patryk Żandarmski
  • Michał Żółtowski

Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Pawła II:
Stypendia naukowe:

  • Damian Jaśkiewicz
  • Aleksandra Michalik
  • Emilia Mularczyk
  • Oskar Różycki
  • Wojciech Siemaszko
  • Ada Sobolewska
  • Karolina Wasilewska

Stypendia artystyczne:

  • Paulina Janusz
  • Sylwia Marciniak
  • Klaudia Nowakiewicz

Stypendia sportowe:

  • Kacper Aftyka
  • Hubert Antoniszyn
  • Jan Bajda
  • Tomasz Bałdyga
  • Agata Bąk
  • Klara Bieżuńska
  • Szymon Brzozowski
  • Patryk Ciepielewski
  • Mateusz Czupryński
  • Justyna Daćko
  • Martyna Fijałkowska
  • Dawid Grabowski
  • Kornelia Grześkowiak
  • Marcel Gurdziel
  • Ernest Janiak
  • Kamil Kobyłt
  • Barbara Łachacz
  • Adrian Maciocha
  • Evelyn Malec
  • Kamil Matuszewski
  • Jakub Migdał
  • Oskar Nowicki
  • Wiktoria Raubo
  • Paulina Zdanowicz

Gimnazjum nr 3 im. Armii Krajowej:
Stypendia naukowe:

  • Oliwia Kędzierewicz
  • Klaudia Krakowska
  • Alicja Łysik
  • Martyna Pełech

Stypendia artystyczne:

  • Daniel Barański
  • Jessica Wiaderek
  • Nikola Wojtków

Stypendia sportowe:

  • Arkadiusz Cesarski
  • Marzena Gajdzik
  • Maksymilian Gołda
  • Konstancja Lis
  • Oliwia Murzyn
  • Natalia Rutkowska
  • Katarzyna Sidorczuk
  • Adriana Urbanowicz
  • Marzena Wdowska
  • Klaudia Wesołowska
  • Aleksandra Wilgocka
  • Nikola Znamiec.

UM Zgorzelec/ii