Policjanci: szkolenie dla pracowników socjalnych

Policjanci: szkolenie dla pracowników socjalnych fot. KPP Zgorzelec We wrześniu 2015 r. rozpoczął się cykl szkoleń dla pracowników socjalnych województwa dolnośląskiego.
  policja, szkolenie

Szkolenia prowadzą policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu z Wydziału Prewencji, Sztabu Policji i z Zespołu Psychologów przy współpracy z Dolnośląskim Urzędem Wojewódzkim. Zajęcia odbyły się także z pracownikami socjalnymi z terenu powiatu zgorzeleckiego.

Pracownikom ośrodków pomocy społecznej z Dolnego Śląska zaprezentowano sposoby nawiązywania pierwszego kontaktu z podopiecznym w sytuacji kryzysowej czy z osobą konfliktową. Ćwiczono umiejętności oceny konkretnej sytuacji pod kątem rozpoznania czynników ryzyka. Pracownicy socjalni z naszego powiatu poznali też metody samoobrony i nauczyli się, jak panować nad własnymi emocjami w sytuacjach trudnych.

Inicjatywa szkoleniowa jest efektem identyfikacji zagrożeń, jakich doświadczają w swojej pracy pracownicy socjalni, i wyjściem naprzeciw oczekiwaniom kierowanym wobec policji przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

W sumie w organizowanych szkoleniach weźmie udział ponad trzy tysiące osób.

KPP Zgorzelec/ii