Lubińska policja mówi „Stop wariatom drogowym”

Lubińska policja mówi „Stop wariatom drogowym”
fot. KPP Lubin Komenda Powiatowa Policji w Lubinie wspólnie z galerią Cuprum Arena 15 listopada 2015 r. przeprowadziła akcję prewencyjną „Stop wariatom drogowym”.
istotne.pl 0 policja, akcja, miasto lubin

Reklama

Radiowozy policyjne, symulator dachowania, wideorejestrator, sprzęt ratownictwa drogowego, pierwsza pomoc, drastyczne zdjęcia z wypadków drogowych, zabawa z alko- i narkogoglami, quizy dla dzieci i wiele innych atrakcji przygotowała Komenda Powiatowa Policji w Lubinie wspólnie z galerią Cuprum Arena, a wszystko po to, aby zmniejszyć ilość wypadków w ruchu drogowym i zwiększyć bezpieczeństwo na drodze.

Każda zainteresowana osoba mogła oglądnąć drastyczne zdjęcia z wypadków drogowych oraz poczytać o głównych przyczynach tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Niewątpliwą atrakcją, a także lekcją pokory okazał się symulator dachowania, dzięki któremu można było się przekonać, jak ważne są zapinanie pasów, zabezpieczanie przedmiotów w aucie i wolniejsza, zgodna z przepisami jazda.

Policjantki z zespołu profilaktyki społecznej prowadziły konkursy i zabawy z dziećmi na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym (wszystkie te dzieci otrzymały nagrody).

Do działań mających na celu ograniczenie liczby zdarzeń drogowych włączyła się także Państwowa Straż Pożarna w Lubinie, dzięki której można było zobaczyć wóz strażacki, a także sprzęt ratownictwa drogowego, m.in. nożyce do rozcinania blachy w samochodzie. Każdy mógł podnieść wybrany przez siebie sprzęt i zobaczyć, jak ciężką pracę muszą wykonywać strażacy, aby pomóc ofiarom wypadku.

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej w Lubinie udostępnili alko- i narkogogle, które były również wielką atrakcją. Osoby, które założyły gogle i musiały pokonać tor przeszkód, zgodnie mówiły, że to przydatna lekcja, jak trudno poruszać się po wyznaczonym torze, będąc pod wpływem alkoholu czy narkotyków.

Do naszej akcji włączyło się również pogotowie ratunkowe. Wykwalifikowani, czynni ratownicy medyczni udzielali instrukcji, jak należy zachować się na miejscu wypadku, jak postępować z ofiarą, jak właściwie reagować. Bezcenne rady na pewno przyczyniły się do zwiększenia świadomości uczestników działań, jak ratować i ocalić ludzkie życie. Ratownicy udostępnili 3 fantomy, na których była możliwość poćwiczenia i nauczenia się pierwszej pomocy. Chętnie korzystali z tych lekcji nie tylko dorośli, ale też dzieci.

Nie mogło oczywiście zabraknąć radiowozu policji, w którym dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi policjanci, a rodzice – zapytać o nurtujące pytania z zakresu ruchu drogowego. Każdy uczestnik akcji otrzymał serce zapachowe, które można zawiesić na lusterku wewnątrz samochodu i pamiętać o bezpieczeństwie nie tylko swoim, ale również swoich najbliższych.

Działania „Stop wariatom drogowym” są prowadzone w jednym celu. Zwiększenia bezpieczeństwa na drodze i ograniczenia wypadków drogowych.

KPP Lubin/ii

Reklama