MPK: Nowy zakup z górnej półki

MPK: Nowy zakup z górnej półki
fot. UM Legnica Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne zakupiło kolejny nowoczesny, przyjazny pasażerom i środowisku autobus Solaris Urbino. Jest to drugi pojazd w taborze firmy, który spełnia najwyższą normę czystości spalania Euro 6.
istotne.pl autobus, inwestycja, mpk

Ten nowej generacji niskopodłogowy autobus ma 12 metrów długości. Pasażerowie mają do dyspozycji 28 miejsc siedzących i 67 stojących. Łatwo tutaj mieszczą się wózki inwalidzkie i wózki z małymi dziećmi. Autobus spełnia najwyższe normy ekologiczne.

Solaris Urbino 12 wykonany jest z materiałów najwyższej jakości (nierdzewnych). Posiada system ABS i przeciwpoślizgowy ARS. Drzwi wyposażone są w mechanizm zabezpieczający pasażera przed ściśnięciem. Autobus posiada system monitoringu – 3 kamery wewnątrz i jedna na zewnątrz. Ma także systemy pozwalające na ekonomiczną jazdę, liczenie pasażerów i gaszące ogień w silniku oraz pełną klimatyzację. Co bardzo ważne, jest przyjazny pasażerom niepełnosprawnym – posiada rampę do wjazdu wózków i obniżane podwozie.

Autobus Solaris Urbino 12 kosztował 580 tys. zł. Producent przez pewien czas używał go do prezentacji na rynku niemieckim.

Solaris UrbinoSolaris Urbinofot. UM Legnica

UM Legnica/ii