„Energooszczędny” sukces Gimnazjum nr 5

„Energooszczędny” sukces Gimnazjum nr 5
fot. UM Legnica Uczniowie Gimnazjum nr 5 im. Księcia Jerzego Wilhelma w Legnicy zwyciężyli w ogólnopolskim konkursie filmowym na reklamę społeczną „Energooszczędzanie na ekranie”. Ich film zdobył Grand Prix, pokonując 99 konkurentów.
istotne.pl konkurs, ekologia, spot, gimnazjum nr 5

Przed kilku dniami gimnazjaliści odebrali cenne nagrody rzeczowe, ufundowane przez firmę Tauron. Szkoła otrzymała 40-calowy telewizor. Kolejną nagrodą będzie emisja filmu na antenie TVP2 i spotkanie na żywo z jego twórcami w programie „Pytanie na śniadanie”, zaplanowane na 27 lutego.

Co musieli zrobić młodzi filmowcy, żeby odnieść tak wielki sukces? Uczniowie klas III – Łukasz Podlipski, Julia Konkol i Gabriela Wilczopolska – stworzyli ekipę EnergoWkręceni, wybrali sobie opiekuna w osobie Marty Łyczko, nakręcili i zmontowali 30-s film reklamowy o oszczędzaniu energii, wrzucili go na YouTube, wysłali link do organizatorów i udostępnili. Resztę załatwiło głosowanie internautów i werdykt jury.

W rolach głównych obsadzili dwie żarówki – oszczędną i „rozjaraną”, które prowadzą dowcipny dialog. To trzeba zobaczyć. Mistrzowska perełka:

UM Legnica/ii