Siatkarki z Bolesławca stanęły na podium

Siatkarka UKS-u "Volley"
fot. UKS "Volley" Zawodniczki UKS-u "Volley" zdobyły 3 miejsce na 4 Międzynarodowym Młodzieżowym Turnieju Siatkówki "Hitthaler Cup" 2007 w Wiedniu. Bolesławianki zostały nań zaproszone przez mistrzynie Austrii.
istotne.pl 0 turniej, uks, volley bolesławiec

4 Międzynarodowy Młodzieżowy Turniej Siatkówki "Hitthaler Cup" 2007 odbył się w Wiedniu w dniach od 28 do 30 września. Zawodniczki UKS-u "Volley" zostały nań zaproszone, jako jedyny zespół kadetek z Polski, przez elitarną drużynę mistrzyń Austrii Aon hotVolley Wiedeń.

Zawody odbywały się w 2 kategoriach: kadetów i kadetek. Siatkarki z Bolesławca rozegrały 4 mecze. W pierwszym spotkaniu uległy zespołowi Marzahn Berlin 2:0, aby potem zwyciężyć inną niemiecką drużynę Rheinland-Pfalz 2:1.

W ostatnim sobotnim spotkaniu Polkom nie udało się pokonać gospodyń. Bolesławianki przegrały 2:1. W niedzielę natomiast nasze zawodniczki zmierzyły się z Mistrzyniami Słowacji Slavia Bratysława. Tym razem wygrały pewnie – 2:0, co dało im ostatecznie 3 miejsce w całym turnieju. Zarówno w kategorii kadetek, jak i kadetów zwyciężyli gospodarze, Aon hotVolley Wiedeń.

Klasyfikacja końcowa kadetek:

1. Aon hotVolley Wiedeń
  2. Rheinland-Pfalz
  3. UKS Volley Bolesławiec
  4. UK Slavia Bratislava
  5. Marzahn Berlin

Na wiedeńskim turnieju siatkarki z Bolesławca zmierzyły się z najlepszymi zespołami Europy i na ich tle – wypadły bardzo dobrze. Zawody odbywały się we wspaniałej atmosferze. Turniej był znakomicie zorganizowany. Na sobotniej kolacji uczestnicy turnieju zostali przywitani przez prezydenta miasta i prezesa austriackiego klubu. Siatkarki i siatkarze spali w luksusowym hotelu i mieli możliwość grać na wspaniałym sportowym obiekcie. Warto wspomnieć, że konkurencyjne drużyny otrzymały od UKS-u "Volley" pamiątki z naszego miasta.

Udany występ naszych siatkarek to dobry prognostyk na nadchodzące rozgrywki ligowe. "Volley" Bolesławiec wystąpi w tym sezonie w III Lidze i Lidze Siatkówki Kadetek. Pierwszy mecz nasze kadetki rozegrają u siebie – w niedzielę, 7 października, o godz.13:00 na sali I LO.

(informacja UKS "Volley" Bolesławiec/GA)