Zdjęcia z Gliniady pokazano w Piwnicy Paryskiej

Zdjęcia z Gliniady pokazano w Piwnicy Paryskiej
fot. Marcin Zabawa Ponad 40 zdjęć z Glinoludami w rolach głównych wystawiono w Piwnicy Paryskiej. W konkursie Via Sudetica i Boleslawiec.org zwyciężył Krzysztof Łukasiewicz. Starosta Cezary Przybylski zapowiedział, że Powiat Bolesławiecki wspomoże finansowo przyszłoroczną Paradę z Miłości do Gliny.
istotne.pl cezary przybylski, wystawa, gliniada, via sudetica

Cała Piwnica Paryska wypełniła się w niedzielę 14 października osobami przybyłymi na wernisaż wystawy zdjęć z I edycji Parady z Miłości do Gliny. Restauracja na czas ekspozycji zamieniła się w prawdziwą galerię sztuki. W Piwnicy Paryskiej wywieszono ponad 40 zdjęć z Glinoludami w rolach głównych. Wystawie 30 zdjęć konkursowych towarzyszyła bowiem ekspozycja bardzo dobrych prac znanego bolesławieckiego fotografika Grzegorza Matoryna.

fot. Marcin Zabawa

Frekwencja na otwarciu wystawy wprost przerosła oczekiwania organizatorów. W Piwnicy Paryskiej pojawili się między innymi wiceprezydent Maciej Małkowski, starosta Cezary Przybylski, dyrektor BOK Ewa Zbroja, radni Rady Miasta i Rady Powiatu oraz osoby aktywnie uczestniczące w życiu kulturalnym Bolesławca.

fot. Marcin Zabawa

Podczas tego wyjątkowego wernisażu goście obsługiwani byli przez Glinoludkę, a w centrum głównej sali wystawowej znalazła się wyjątkowa para – całująca się para Glinoludów, znana Czytelnikom Boleslawiec.org choćby ze świetnego zdjęcia Marcina Mazurkiewicza.

Maciej MałkowskiMaciej Małkowskifot. Marcin Zabawa

Otwarcie wystawy połączone było z rozstrzygnięciem ogłoszonego wcześniej przez Via Sudetica i nasz portal konkursu fotograficznego. Zwycięskie zdjęcia, spośród 30 wyróżnionych przez kapitułę konkursu, wybrali nasi Czytelnicy.

Autorem najlepszej fotografii z Gliniady okazał się Krzysztof Łukasiewicz, którego praca – zatytułowana "Big Star" – zdobyła prawie 100 punktów. Na drugim i czwartym miejscu uplasowały się zdjęcia wspomnianego Marcina Mazurkiewicza. 3 miejsce przypadło Beacie Dudyńskiej, autorce zdjęcia "Wenus". Piąte zaś – Pavlinie Stefańczyk za "Dwie lale". Nagrody zwycięzcom wręczyli Aneta Opała i Bogusław Nowak. W imieniu Pavliny Stefańczyk nagrodę odebrała jej córka.

fot. Marcin Zabawa
Zwycięzcy konkursuZwycięzcy konkursufot. Marcin Zabawa

Obecny na wernisażu Starosta Bolesławiecki Cezary Przybylski obiecał, że Powiat Bolesławiecki na pewno wesprze finansowo organizatorów Parady z Miłości do Gliny w przyszłym roku. Wiceprezydent Bolesławca Maciej Małkowski natomiast zadeklarował współpracę przy organizacji. Organizatorom i pomysłodawcom Gliniady pogratulowała także Ewa Zbroja, dyrektor Bolesławieckiego Ośrodka Kultury.

Cezary PrzybylskiCezary Przybylskifot. Marcin Zabawa

Niespodzianką dla osób zgromadzonych na wystawie były życzenia od Roberta Makłowicza. Honorowy członek Via Sudetica połączył się telefonicznie i pozdrowił wszystkich gości Piwnicy Paryskiej. Robert Makłowicz obiecał, że po raz kolejny odwiedzi nasze miasto.

Bogusław Nowak i Aneta OpałaBogusław Nowak i Aneta Opałafot. Marcin Zabawa

Wystawę przez najbliższe tygodnie można zwiedzać w Piwnicy Paryskiej. Później zdjęcia zostaną wyeksponowane między innymi w Opałkowej Chacie i Niebieskim Buraku. A za niecały rok – kolejna Parada z Miłości do Gliny. Glinoludy wszystkich krajów łączcie się!

(informacja GA/MZ)