Kacper Grela wystąpi w międzynarodowych mistrzostwach w Niemczech

Kacper Grela wystąpi w międzynarodowych mistrzostwach w Niemczech
fot. Marcin Zabawa Nasz szachowy arcymistrz odnosi kolejny sukces. 7-latek zwyciężył w Mistrzostwach Dolnego Śląska Juniorów i wystartuje w w międzynarodowych mistrzostwach w Niemczech.
istotne.pl top bolesławiec, mistrzostwa, szachy, grela, kacper

Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów odbyły się na Zamku Książ w dniach 6–7 października. W wojewódzkich zawodach zmagało się – przy stu szachownicach – ponad 200 zawodników w pięciu kategoriach wiekowych. W grupie chłopców do lat 8 wystartował nasz 7-latek z klubu TOP Bolesławiec, Mistrz Polski Kacper Grela.

Mistrzostwa w grupie C9 były jednocześnie eliminacją do Międzynarodowych Mistrzostw Niemiec chłopców do lat ośmiu. Awans wywalczyć mógł jedynie zwycięzca grupy. Zawody rozgrywano systemem szwajcarskim (zwycięzca partii przechodzi dalej i gra z coraz lepszymi zawodnikami). W ostatnich partiach zmierzyli się ze sobą najlepsi.

Tytuł mistrza województwa w kategorii chłopców do 8 lat zdobył zawodnik TOP Bolesławiec Kacper Grela, który na szachownicy nie miał sobie równych. Zważywszy na osiągnięcia młodego bolesławianina, Polski Związek Szachowy zgłosił Kacpra do międzynarodowych mistrzostw, które odbędą się dniach od 14–20 października w Sebnitz pod Dreznem.

fot. TOP Bolesławiec

Trenerem naszego mistrza jest Marcin Zimerman.

(informacja TOP Bolesławiec/GA)