Cezary Przybylski przedstawił swój program wyborczy

Cezary Przybylski przedstawił swój program wyborczy
fot. Gerard Augustyn Platforma Obywatelska zorganizowała w Bolesławcu konferencję prasową regionalnych liderów partii. Podczas spotkania o swoim programach wyborczych mówili Cezary Przybylski i Grzegorz Schetyna.
istotne.pl cezary przybylski, platforma obywatelska, konferencja, grzegorz schetyna

Konferencja prasowa Platformy Obywatelskiej odbyła się 14 października w Restauracji Hotelu "Piast". W spotkaniu uczestniczyli poseł Grzegorz Schetyna, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Piotr Borys oraz Starosta Bolesławiecki Cezary Przybylski.

Sekretarz generalny PO mówił o potrzebie stworzenia w powiecie bolesławieckim i na całym Dolnym Śląsku takiej infrastruktury, która przyciągnęłaby jak największą liczbę inwestorów. W tym celu, zdaniem Schetyny, należy połączyć kluczowe drogi w województwie. Sekretarz widzi ziemię bolesławiecką w roli lidera pozytywnych zmian gospodarczych w naszym regionie. Grzegorz Schetyna i wicemarszałek Borys tłumaczyli też, jak ważne jest wsparcie budowy drogi szybkiego ruchu S 3.

Cezary Przybylski, bolesławiecki kandydat na posła, mówił o skomunikowaniu trzech podstref ekonomicznych w naszym powiecie (Wykroty, Gromadka i Bolesławiec). Jednym z priorytetowych zadań, jakie przed sobą stawia obecny starosta, jest przebudowa drogi z Golnic (tak by ułatwić komunikację pomiędzy wszystkimi gminami).

Kolejnym poruszonym przez Przybylskiego wątkiem była kwestia udrożnienia ronda przy ul. Zgorzeleckiej w Bolesławcu. Jak wyjaśnił starosta, skorzystaliby na tym nie tylko mieszkańcy Bolesławca, ale właściwie wszyscy przejeżdżający przez nasze miasto. Bolesławiecki kandydat na posła powrócił też do pomysłu wydobycia rud miedzi. Dodał, że złoża, o których mówiono, iż są przeszacowane, w rzeczywistości są bogatsze, niż się wydawało.

Na koniec Grzegorz Schetyna odniósł się do piątkowej debaty Jarosław Kaczyński – Donald Tusk. Zaznaczył, że spotkanie pokazało bardzo wyraźnie, jaką wizję państwa ma Platforma Obywatelska, a jaką Prawo i Sprawiedliwość. I że telewizyjne debaty mogą mieć ogromny wpływ na wynik wyborczy PO.

(informacja GA)