Bolesławianie będą wybierać swojego posła

Bolesławianie będą wybierać swojego posła
fot. www Mieszkańcy miasta i powiatu bolesławieckiego mają kolejną szansę wybrać swojego posła. Serwis Bolesławiec.org zachęca wszystkich do udziału w wyborach i do wzięcia udziału w przedwyborczej sondzie.
istotne.pl ankieta, wybory, poseł, sondaż

Bolesławiec nie ma swojego reprezentanta w Sejmie z kilku powodów. Wśród nich można wymienić: zniechęcenie ludzi do polityki (co przejawia się w niskiej frekwencji), głosowanie na polityków spoza Bolesławca (np. z Jeleniej Góry czy Legnicy) i zbyt duża liczba kandydatów z jednego regionu (głosy dzielą się na wszystkich i nikt nie zyskuje wystarczającej przewagi).

Zbliżające się przedterminowe wybory parlamentarne są kolejną okazją do tego, żeby miasto i powiat bolesławiecki miały swojego posła w Sejmie. Poseł z Bolesławca to szansa na przyspieszony rozwój naszego regionu. Interesy lokalnej społeczności wymagają tego, aby ich reprezentantem był człowiek, który żyje właśnie w lokalnej społeczności. Żyje i przez to wie najlepiej, z jakimi problemami boryka się dane miasto i powiat.

Wyborcy, którzy nie chodzą głosować, często myślą, że, nie idąc na wybory, nie uczestniczą w nich, a skoro nie uczestniczą, to nie ponoszą odpowiedzialności za konsekwencje danego wyboru. Niestety, wszyscy nieobecni "głosują" również, tyle że nieświadomie wspierają tych, którzy zdecydowali się pójść głosować. Jest duże prawdopodobieństwo, że ludzie nieuczestniczący w wyborach "głosują" na tych, których po prostu nie lubią. Czy Bolesławiec będzie miał swojego posła? Na to pytanie odpowiedź otrzymamy 21 października.

Serwis Boleslawiec.org zaprasza wszystkich do wzięcia udziału w przedwyborczej sondzie. Ankieta dotyczy deklarowanego poparcia dla 9 kandydatów na posłów z miasta i powiatu bolesławieckiego.

(informacja MZ)

W wyborach parlamentarnych zagłosuję na:
Cezarego Przybylskiego (PO)
47.73
Piotra Hetela (LiD)
16.80
Elżbietę Maciejewską (PiS)
14.92
Tadeusza Węgrzanowskiego (PSL)
4.64
Andrzeja Chodyrę (PiS)
3.54
Dariusza Sasa (Samoobrona RP)
3.20
Jerzego Brama (LPR)
3.09
Marcina Kołodzieja (LPR)
3.09
Mariana Stachowa (Samoobrona RP)
2.98