Radny Chodyra próbuje zrealizować obietnicę wyborczą

Radny Chodyra próbuje zrealizować obietnicę wyborczą
fot. Krzysztof Gwizdała Radny Rady Miasta Dominik Chodyra, po roku od złożonej obietnicy, uruchomił program stypendialny dla uczniów szkół gimnazjalnych.
istotne.pl klub, stypendium, dominik, radny, chodyra, aloha

Radny jeszcze w listopadzie 2006 roku, przed wyborami samorządowymi, deklarował, że nie chodzi mu o pieniądze. Obiecał, że swoją dietę przekazywać będzie potrzebującym dzieciom. Przyznawał wówczas, że chce przywrócić ludziom wiarę w bezinteresowność i szczere intencje polityków.

Kilka dni temu Dominik Chodyra przedstawił informację o programie stypendialnym. Poinformował, że został on uruchomiony w związku z VII Dniem Papieskim i jest owocem porozumienia między stowarzyszeniem "Klub Aloha", w którym działają bracia radnego, i nim samym. Stypendia finansowane będą z diety radnego, a przyznawać je będzie – dwa razy do roku – specjalna komisja.

Zapytany przez Boleslawiec.org, czy od czasu wyborów wsparł kogoś finansowo, Dominik Chodyra odpowiedział twierdząco. Niemniej na pytania, kto otrzymał tę pomoc i jaka była wysokość przekazanej przez radnego kwoty – nie uzyskaliśmy odpowiedzi.

Według regulaminu o pomoc finansową ubiegać się mogą wybitnie zdolni gimnazjaliści, mieszkający w Bolesławcu i znajdujący się w szczególnie trudnej sytuacji materialnej. Stypendia przyznawane będą w następujących kategoriach: nauki humanistyczne, nauki ścisłe, sztuka i sport.

W każdej edycji programu (czyli raz na pół roku) komisja będzie miała do dyspozycji pulę dziesięciu stypendiów. Trzech za nauki humanistyczne, trzech za nauki ścisłe, dwóch w dziedzinie sztuki oraz dwóch za osiągnięcia sportowe. Każde stypendium w wysokości 500 zł będzie wypłacane uzdolnionym gimnazjalistom w dogodny, acz zgodny z regulaminem sposób.

(informacja GA/ KG)