Zapadł prawomocny wyrok w sprawie neurologa z Bolesławca

Zapadł prawomocny wyrok w sprawie neurologa z Bolesławca
fot. Telewizja Lokalna "Azart-Sat" Sąd Apelacyjny we Wrocławiu wydał łagodniejszy wyrok w sprawie byłego ordynatora oddziału neurologicznego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych. Lekarz został skazany na rok i 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu.
istotne.pl prokuratura, sąd, wyrok, lekarz

W kwietniu br. Mariusz Ch., były ordynator oddziału neurologicznego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych, decyzją Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze został skazany na 2 lata więzienia w zawieszeniu na 5 lat, grzywnę w wysokości 108 tys. zł oraz trzyletni zakaz wykonywania zawodu. Wiadomo było, że wniesiona zostanie apelacja. Prokurator już wówczas domagał się dla lekarza 3 i pół roku bezwzględnej kary pozbawienia wolności. Przypomnijmy: bolesławianina skazano za korupcję oraz poświadczenie nieprawdy w dokumentach.

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu wydał wyrok łagodniejszy. Wzięto pod uwagę to, że bolesławianin nie był wcześniej karany, oraz doskonałe opinie o jego przygotowaniu zawodowym. Nie bez znaczenia była też łączna wysokość łapówki, jaką Mariusz Ch. przyjął, czyli 1 600 zł. Oddalono również zarzut fałszowania dokumentów (uznano, że wypisane zaświadczenia lekarskie były zgodne z prawdą). W związku z powyższym wrocławski sędzia Grzegorz Kapera uchylił zakaz wykonywania zawodu.

Mariusz Ch. może znów leczyć, ale przez trzy lata nie będzie mógł objąć kierowniczego stanowiska w służbie zdrowia. Sąd Apelacyjny zmniejszył też karę pozbawienia wolności. Bolesławianin został skazany na rok i 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu. Będzie musiał również zapłacić wymierzoną wcześniej grzywnę. Wyrok jest prawomocny.

(informacja GA)