Policjant potrącił samochodem młodego mężczyznę

Policjant potrącił samochodem młodego mężczyznę
fot. B.org Po miesiącu wyszła na jaw sprawa potrącenia młodego mężczyzny przez policjanta. Funkcjonariusz odpowie przed sądem grodzkim za wykroczenie.
istotne.pl policja, wypadek

Do zdarzenia doszło 5 maja. Chłopak razem z kolegami szedł poboczem drogi niedaleko Ocic. Tam został potrącony przez srebrnego Opla Astrę. "Na miejsce pojechała ekipa, która udokumentowała potrącenie i znalazła lusterko z samochodu, który potrącił chłopca. W niedzielę było zgłoszenie, że radiowóz policyjny potrącił sarnę i ma uszkodzoną szybę. Połączyliśmy te fakty i podjęliśmy dezycję o wszczęciu postępowania" powiedział Paweł Górzyński, zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Bolesławcu. Policjant, który kierował Astrą, przyznał się, że prawdopodobmie to on potrącił pieszego. Materiał dowodowy został wysłany do oceny do prokuratury, która poleciła wszcząć postepowanie o wykroczenie z uwagi na lekkie obrażenia potrąconego.

Komendant Powiatowy Policji wszczął postępowanie dyscyplinarne w stosunku do funkcjonariusza kierującego radiowozem i wydał decyzję o jego zawieszeniu w pracy. Zastępca komendanta nie chciał powiedzieć, co zeznał policjant i dlaczego odjechał z miejsca potrącenia. Sprawa ma trafić do sądu w ciągu dwóch tygodni.

(informacja własna)