Szkoły specjalne rywalizowały w lekkiej atletyce

Szkoły specjalne rywalizowały w lekkiej atletyce
fot. B.org VIII Regionalne Igrzyska Lekkoatletyczne Szkół i Placówek Specjalnych odbyły się na stadionie miejskim w Bolesławcu. W zawodach rywalizowali reprezentanci 11 ośrodków specjalnych z Dolnego Śląska.
istotne.pl zawody, niepełnosprawność, szkoła specjalna

Igrzyska lekkoatletyczne szkół specjalnych odbyły się w czwartek na stadionie przy ulicy Spółdzielczej. Do Bolesławca przyjechało 160 zawodników z jedenastu ośrodków specjalnych z terenu Dolnego Śląska. "Po raz pierwszy gościmy reprezentacje z Lubania i Lubina" mówi Danuta Stefanów, dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół Specjalnych w Bolesławcu. Organizatorzy obawiali się o pogodę, ta jednak dopisała. Deszcz zaczął padać dopiero po rozstrzygnięciu konkurencji. W kategorii Szkół Zawodowych zwyciężyła Złotoryja przed Lwówkiem Śląskim i Jelenią Górą. Uczniowie z Bolesławca zajęli 5 miejsce. W kategorii Szkół Podstawowych i Gimnazjów wygrała Jelenia Góra. Na kolejnych pozycjach znalazły się Lwówek Śląski, Lubań i Bolesławiec.

Brak opisuBrak opisufot. B.org
Brak opisuBrak opisufot. B.org

Mottem tegorocznych zawodów było hasło "Pragnę walczyć i zwyciężać, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężać, niech będę dzielny i odważny w swym wysiłku". W zawodach po raz pierwszy brali udział zawodnicy z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym. Lekkoatletyczne zawody są nie tylko zabawą i sposobem na spędzenie wolnego, ale także terapią, integracją i wymianą doświadczeń między młodymi ludźmi z różnych środowisk i placówek wychowawczych.

VIII Regionalnym Igrzyskom Lekkoatletycznym patronował bolesławiecki starosta. Wszyscy uczestnicy igrzysk otrzymali czekolady, słodkie bułki, napoje i słodycze. Rozdano także medale, dyplomy i nagrody rzeczowe (między innymi piłki i paletki do tenisa stołowego). Igrzyska uświetnił występ czirliderek z Powiatowego Zespołu Szkół Specjalnych w Bolesławcu. Była także gorąca grochówka z "wkładką", wydawana z gorącego kotła przez żołnierzy z bolesławieckiej jednostki wojskowej.

Brak opisuBrak opisufot. B.org

Organizatorem igrzysk był Powiatowy Zespół Szkół Specjalnych w Bolesławcu. W organizacji imprezy pomogło również: Starostwo Powiatowe w Bolesławcu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Międzyszkolny Ośrodek Sportu.

(informacja PZSS Bolesławiec)