Pracowity weekend miała policja

Pracowity weekend miała policja
fot. B.org Śmiertelny wypadek, kolizja, zatrzymanie uczestników bójki oraz zatrzymanie czterech mężczyzn strzelających z karabinu do puszek, to tylko niektóre z weekendowych interwencji bolesławieckich policjantów.
istotne.pl policja

W piątek po południu policja zatrzymała kierowcę Forda Sierry. Mężczyzna wjechał w drzewo przy ulicy Murarskiej. 35-latek był pijany. W jego organizmie stwierdzono 2,8 promila alkoholu.

W nocy z piątku na sobotę przy ulicy II Armii Wojska Polskiego doszło do zderzenia czołowego ciężarowego Mercedesa z ciężarówką marki DAF. Kierujący Mercedesem zjechał na lewy pas ruchu. W wyniku zderzenia śmierć na miejscu poniósł kierowca Mercedesa, a dwie inne osoby zostały ranne. Zderzenie dwóch tirów spowodowało, że trasa Bolesławiec-Zgorzelec była zablokowana przez wiele godzin. Na razie nie są znane przyczyny wypadku. Wiadomo tylko, że kierowca ciężarowego DAFA był trzeźwy.

W sobotę policjanci zatrzymali w lesie koło Krępnicy 4 mężczyzn, którzy urządzili sobie strzelanie z karabinu do puszek i plastikowych butelek. Przy zatrzymanych znaleziono karabinek KBKS z lunetą oraz 245 sztuk amunicji. W domu jednego z mężczyzn policjanci znaleźli rewolwer gazowy Umarex oraz 10 sztuk amunicji gazowej i 4 ostrej. Wiadomo już, że żaden z zatrzymanych mężczyzn nie ma pozwolenia na posiadanie broni. Nie wiadomo, skąd mężczyźni mieli broń. Czwórce zatrzymanych grozi kara do 8 lat więzienia.

W nocy z soboty na niedzielę policja interweniowała w Parku przy ulicy Garncarskiej. W trakcie ogniskowej imprezy doszło do bójki, w której uczestniczyło 8 osób. Policja zatrzymała sprawców awantury w tym 21-latka, który zranił nożem innego mężczyznę. Kolejnej nocy policja zatrzymała pijanego 31-latka. Mężczyzna uszkodził samochód przy ulicy Starzyńskiego.

(informacja KPP Bolesławiec)