Biogazy były tematem konferencji

Biogazy były tematem konferencji
fot. B.org Rosnące zużycie energii elektrycznej, duże zużycie paliw kopalnych, postęp technologiczny i względy ekologiczne wpływają na wzrost zainteresowania nowymi źródłami energii. Biogazy były tematem konferencji zorganizowanej przez Bolesławieckie Towarzystwo Gospodarcze.
istotne.pl konferencja, btg, biogaz

Dwudniową konferencję na temat biogazów zorganizowało Bolesławieckie Towarzystwo Gospodarcze. Wzięło w niej udział siedemdziesiąt osób z całego kraju. Konferencja składała się z cyklu wykładów i wyjazdu do biogazowni w Niemczech. Podczas spotkań przedstawiciele instytucji zajmujących się wytwarzaniem i wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii mogli spotkać się z rolnikami oraz przedstawicielami firm, które chcą inwestować w rozwój sektora biogazowego. Na spotkaniu byli również przedstawiciele samorządów lokalnych.

Brak opisuBrak opisufot. B.org

Uczestnicy konferencji byli zadowolenie ze spotkania. Na ich wniosek podjęto decyzję o organizacji kolejnej konferencji. Wiadomo już, że jedna obecna na spotkaniu firma otworzy w Olsztynie pierwszą w Polsce biogazownię.

Projekt został dofinansowany ze środków Unii Europejskiej program Interreg III A. Współorganizatorami byli Zakład Energetyki Cieplnej w Bolesławcu, Gmina Miejska Bolesławiec i ETB Goerlitz.

(informacja własna)