Niepełnosprawni tenisiści odnieśli sukces

Paletka i piłeczka do gry w ping-ponga
istotne.pl 0 top bolesławiec, niepełnosprawność, tenis stołowy

Międzynarodowy Turniej Osób Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym odbył się w miniony weekend w Cetniewie. Ponieważ turniej był kolejną eliminacją do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie zgromadził rekordową ilość uczestników. Do rywalizacji zgłosiły się tenisowe potęgi z Chin, Japonii, Szwecji, Finlandii i Wielkiej Brytanii, w sumie obecne były reprezentacje z 22 państw. Polskę w turnieju drużynowym reprezentowali Waldemar Krzemiński i Andrzej Kwiatkowski z TOP Bolesławiec oraz Mirosław Kowalski z Radomia.

Polacy pokonali reprezentację Holandii 3:1 i ulegli Szwecji 0:3. W meczu o awans do finału, w dramatycznym pojedynku, przegrali 3:2 z drużynowymi mistrzami Europy Duńczykami. Mecz ten miał dramatyczny przebieg. Nasi zawodnicy przegrali mając dwie piłki setowe. Ostatecznie drużyna zajęła 4 miejsce.

Po turnieju drużynowym odbył się turniej indywidualny. Uczestniczyło w nim 155 zawodników. Po dwóch dniach zmagań piąte miejsce wywalczył Waldemar Krzemiński, zaś ósme Andrzej Kwiatowski. We wrześniu bolesławian czeka kolejny sprawdzian umiejętności. Mistrzostwa świata odbędą się wówczas w Szwajcarii.