Zbigniew Klimek wygrał zawody siłaczy

Zbigniew Klimek wygrał zawody siłaczy
fot. B.org Na Placu Księdza Popiełuszki odbyły się Zawody Siłaczy. Pierwsze miejsce zajął Zbigniew Klimek.
istotne.pl zawody, siłacz, zbigniew klimek, siłaczy

W niedzielę na Placu Księdza Popiełuszki odbyły się Zawody Siłaczy. W klasyfikacji generalnej zwyciężył Zbigniew Klimek (22 punkty). Drugiej miejsce zajął Wojciech Wojciechów (21 punktów). Na kolejnych miejscach uplasowali się Piotr Kręzel (20), Przemysław Kulczycki (14), Marek Predko (7) i Bartosz Zawada (5).

Brak opisuBrak opisufot. B.org

O generalnej klasyfikacji decydowały punkty zdobywane w poszczególnych konkurencjach. Pierwszą z nich była Sztafeta Siłaczy, składająca się z trzech elementów. Pierwszy z nich to tzw. Spacer buszmena. Zawodnik miał pokonać odległość 20 metrów, przenosząc na barkach 120 kg konstrukcję. W drugim elemencie sztafety zawodnicy wrzucali na rampę trzy worki, ważące 50, 60, 80 kg. Ostatnim elementem był "Spacer farmera". Tym razem do przeniesienia były dwie 50 kg walizki.

Brak opisuBrak opisufot. B.org

Kolejną konkurencją była "Waga płaczu". Zadaniem zawodnika było utrzymanie w jak najdłuższym czasie ciężaru 15 kg. Ciężar miał być trzymany na wysokości czoła i na wyprostowanych rękach. Trzecia konkurencja polegała na "Przeciąganiu samochodu". Zadaniem zawodników było przeciągnięcie samochodu na dystansie 20 metrów w jak najkrótszym czasie. Samochód ważył 1500 kg.

Brak opisuBrak opisufot. B.org

Przedostatnia konkurencja polegała na wyciskaniu belki z linii barków do wyprostowanych rąk. Belka ważyła 50 kg. Zwyciężył ten, który wycisnął belkę najwięcej razy.

Brak opisuBrak opisufot. B.org

Ostatnią konkurencją był "Zegar". Do rozegrania tej konkurencji posłużyła specjalna konstrukcja. Konstrukcję stanowiła wysoka na 1 metr podstawa do której przymocowano ramię o długości 3 metrów. Ciężar podwieszony do ramienia wynosił 150 kg. Zawodnik miał za zadanie unieść ramię i przejść jak najdłuższy odcinek po obwodzie koła.

Brak opisuBrak opisufot. B.org

Zawody Siłaczy odbyły się z okazji Dni Bolesławca. Organizatorem siłowych zmagań był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

(informacja MOSiR)