Bolesławiecka Platforma gościła Bogdana Zdrojewskiego

Bolesławiecka Platforma gościła Bogdana Zdrojewskiego
fot. B.org W Bolesławcu gości Poseł na Sejm RP Bogdan Zdrojewski. Polityk przybył do naszego miasta na zaproszenie bolesławieckiej Platformy Obywatelskiej.
istotne.pl platforma obywatelska, polityka, bogdan zdrojewski

Spotkanie z posłem Bogdanem Zdrojewskim odbyło się we wtorek w Sali Rajców Bolesławieckiego Ratusza. W spotkaniu wzięło udział około 30 osób. Bogdan Zdrojewski mówił o zbliżających się wyborach samorządowych i o działaniach Platformy Obywatelskiej w obecnym sejmie. Radził, aby w wyborach samorządowych głosować na kandydatów mających do zrealizowania konkretne cele.

Dużą część swojego wystąpienia poseł poświęcił polityce Platformy Obywatelskiej. Wspominał między innymi o postulowanym przez PO "sprawiedliwym dla wszystkich podatników" podatku liniowym. Tłumaczył, że 97% ludzi płaci obecnie jeden, najniższy podatek, utrzymując przy okazji aparat administracyjny. Zdaniem Zdrojewskiego po wprowadzeniu podatku liniowego większość ludzi zapłaci mniejszy nich dotychczas podatek, a system podatkowy ulegnie znacznemu uproszczeniu. Znikną także ulgi, ale wraz z nimi znikną formularze PIT.

Brak opisuBrak opisufot. B.org
Brak opisuBrak opisufot. B.org

W dalszej części spotkania Bogdan Zdrojewski wspominał o reformie służby zdrowia i zabezpieczenia społecznego, o szkolnictwie wojskowym i problemach polskiej armii oraz problemach wynikających z likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych. Polityk krytykował działania rządzącej koalicji w wyżej wymienionych dziedzinach. Zdaniem Zdrojewskiego obecny rząd zamienia "zręby na substytuty". Chodzi o to, że dobre pomysły zamieniane są na pomysły do nich podobne, ale ostatecznie ich skutki będą złe dla Polski. Spotkanie Bogdana Zdrojewskiego z bolesławianami trwało około półtorej godziny.

(informacja własna)

Zobacz także

Bogdan Zdrojewski