Odbyły się wyścigi kolarstwa górskiego

Kolarz pije wodę
istotne.pl 0 maraton, mtb, kolarstwo

W dwa dni minionego weekendu odbywały się wyścigi i maratony kolarstwa górskiego. Do Bolesławca przyjechali zawodnicy z kraju oraz z Niemiec i Czech. W sobotę o 11:00 rozpoczęły się wyścigi kolarstwa górskiego. Do zmagań przystąpiło ponad 100 zawodników. Trasę wyścigu wytyczono w lasach komunalnych powyżej stacji paliw przy ulicy Tysiąclecia. Zawody rozgrywano w kategoriach kobiet i mężczyzn w różnych grupach wiekowych. W kategorii Pań (rocznik 1987 i starsze, dystans 9,6 km) pierwsze miejsce z czasem 00:29:34 zajęła Magdalena Balana z AZS Politechnika Rzeszowska. W kategorii Masters (rocznik 1976 i starsi, dystans 19,2 km) zwyciężył Szymon Paszek z grupy Cyklosport Bolesławiec. Jego czas to 00:52:48. W kategorii Elita (rocznik 1987-77, dystans 28,8 km) pierwsze miejsce z czasem 01:07:45 zajął Mariusz Kowal z Weltur Rowery.

Brak opisuBrak opisufot. B.org

W niedzielę odbyły się dwa maratony. Startowali w nich zawodnicy z różnych kategorii wiekowych. Trasę Małego Maratonu (21 km) najszybciej pokonał Tomasz Pierwocha z klubu RMF FM Mountain Dew. Jego czas to 00:50:55. Najszybszy wśród bolesławian był Kosma Gąsiorowski. Z czasem 00:54:06 zajął on czwarte miejsce. W Dużym Maratonie (65 km) zwyciężył Mariusz Kowal z Weltur Rowery. Jego czas to 02:28:51. Udany występ zaliczyli również bolesławianie z Cyklosport Bolesławiec. Dariusz Poroś zajął szóste miejsce (czas 02:35:02). Na ósmym miejscu uplasował się Rafał Iwan (02:37:00). W klasyfikacji generalnej dwudniowych zawodów zwyciężył Mariusz Kowal, wśród kobiet najlepsza była Magdalena Balana. Para ta otrzymała główne nagrody Prezydenta Miasta Bolesławiec w wysokości 1 500 zł.

Przy okazji sportowych zmagań, na terenach zielonych powyżej stacji paliw odbywała się prezentacja klubów i stowarzyszeń sportowych. Dla publiczności przygotowano punkt gastronomiczny oraz stoiska z akcesoriami rowerowymi. Sporym powodzeniem cieszyły się popisy akrobacji rowerowych w wykonaniu wrocławskiej grupy Street Headache. Największy aplauz wśród ludzi obserwujących rowerowe popisy wzbudziło wykonywanie salta z jadącego roweru.

Międzynarodowe Wyścigi Kolarstwa Górskiego zorganizowała Gmina Miejska Bolesławiec. Obsługą imprezy zajmował się Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Dwudniowa impreza była dofinansowana z środków Unii Europejskiej, program Interreg IIIa Polska-Saksonia.