Kluby europejskie spotkały się w Kliczkowie

Kluby europejskie spotkały się w Kliczkowie
fot. PCEiKK Na zamku w Kliczkowie odbyło się V Forum Szkolnych Klubów Europejskich. W spotkaniu młodych ludzi wziął udział poseł do Parlamentu Europejskiego, Jacek Protasiewicz.
istotne.pl pceikk, jacek protasiewicz, koło, europejskie

W poniedziałek na Zamku Kliczków odbyło się V Forum Szkolnych Klubów Europejskich. Forum odbywało się pod hasłem "Podchody Europejskie". Do zamku przyjechało ponad 300 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Gościem specjalnym Forum był eurodeputowany Jacek Protasiewicz.

Brak opisuBrak opisufot. PCEiKK

Spotkanie w Kliczkowie rozpoczęło się od występu uczniów z Zespołu Szkół im. Unii Europejskiej w Świętoszowie i Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Osiecznicy. Następnie przedstawione zostały cele funkcjonowania Szkolnych Kół Europejskich (SKE). O tym mówiły Urszula Jasik i Barbara Berduła, doradcy metodyczni Powiatowego Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr (PCEiKK). Władze powiatu bolesławieckiego dziękowały za dotychczasową pracę opiekunom klubów europejskich z 25 szkół całego powiatu.

Brak opisuBrak opisufot. PCEiKK

PCEiKK przy współudziale Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Osiecznicy i Stowarzyszenia Młodych Demokratów przygotowało turniej dla drużyn SKE. Uczniowie rywalizowali w 8 konkurencjach. Testowana była wiedza i sprawność fizyczna. Do finału zakwalifikowały się 3 drużyny: Szkoła Podstawowa z Nowogrodźca, SP Parowa i SP Tomisław. Ostatecznie zwyciężyła 4-osobowa drużyna z Szkoły Podstawowej w Nowogrodźcu.

Brak opisuBrak opisufot. PCEiKK

Równolegle z rywalizacją drużyn szkół podstawowych odbywało się spotkanie uczniów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z posłem Jackiem Protasiewiczem. Uczniowie zadawali pytania dotyczące tematyki Unii Europejskiej i funkcjonowania Parlamentu Europejskiego. Impreza zakończyła się spotkaniem integracyjnym na podzamczu, w trakcie którego poseł wręczył zwycięzcom podchodów nagrody.

(informacja PCEiKK Bolesławiec)