Szkoły Podstawowe rywalizowały w trójboju

Chłopiec skacze w dal
fot. MOSiR Na stadionie miejskim odbyły się mistrzostwa szkół podstawowych miasta i powiatu w trójboju lekkoatletycznym. Wśród dziewcząt zwyciężyła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2, wśród chłopców wygrała SP nr 4.
istotne.pl 0 mosir bolesławiec, sp4 bolesławiec, sp2 bolesławiec, triatlon

Mistrzostwa szkół podstawowych miasta i powiatu w trójboju lekkoatletycznym rozegrano we środę na stadionie przy ulicy Spółdzielczej. Uczestnicy zawodów brali udział w trzech konkurencjach: bieg na 60 metrów, rzut piłeczką palantową i skok w dal. W kategorii dziewcząt mistrzem powiatu została Szkoły Podstawowej nr 2. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Brzeźnika. Kolejne miejsca zajęły Szkoła Podstawowa nr 3 oraz Szkoła Podstawowa nr 4. W klasyfikacji indywidualnej najwięcej punktów zdobyła Paulina Kowalik (SP nr 2) przed Beatą Cieślą (SP Brzeźnik) i Michaliną Zając (SP nr 2).

Brak opisuBrak opisufot. MOSiR

W klasyfikacji drużynowej chłopców zwyciężyła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 4. Drugie miejsce wywalczyła szkoła z Nowogrodźca. Na trzecim miejscu znalazła się szkoła z Ocic. Bolesławiecka Dwójka i Trójka zajęły 7 i 8 miejsce. Indywidualnie najwięcej punktów zgromadził Szymon Bulanda (SP Parowa). Drugi był Damian Bober (SP Nowogrodziec), zaś na trzeciej pozycji znalazł się Tomasz Błażejewski (SP nr 4). Organizatorami mistrzostw były Międzyszkolny Ośrodek Sportu i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.