Bobrzanie rozegrają mecz z Holendrami

Bobrzanie rozegrają mecz z Holendrami
fot. www Drużyny młodzieżowe Bobrzan i holenderskiego BVC Bloemendaal rozegrają towarzyski mecz. Dla obu drużyn spotkanie ma być początkiem przyszłej współpracy.
istotne.pl piłka nożna, bobrzanie

W piątek o godzinie 17:00 na boisku Majdana w Bolesławicach zostanie rozegrany mecz pomiędzy młodzieżowymi drużynami Bobrzan Bolesławiec a holenderskim BVC Bloemendaal. Klub z Holandii nie jest pierwszym zagranicznym klubem z którym zagrają juniorzy Bobrzan. W lutym nasi piłkarze zagrali sparingowy mecz z saksońskim FSV Budissa Bautzen. Dla bolesławieckiego klubu mecz z Holendrami będzie okazją do nawiązania współpracy. Oba kluby planują w przyszłości organizowanie podobnych spotkań, a także wyjazdów i obozów.

Miasto i gmina Bloemendaal, z których pochodzą przeciwnicy Bobrzan, liczy 17 tys. mieszkańców. Gmina położona jest w północnej Holandii 25 km na zachód od Amsterdamu. Klub BVC Bloemendaal prowadzi wyłącznie sekcję piłki nożnej, pierwsza drużyna gra w III lidze holenderskiej. Drużyna gości gra w obecnym składzie od roku, niektórzy zawodnicy są wychowankami sławnych holenderskich szkółek piłkarskich. Średnia wieku drużyny wynosi zaledwie 19 lat.

(informacja D. Sawczak)

Aktualizacja 2006-06-26 11:23

Bobrzanie pokonali gości z Holandii 4:0 (do przerwy 1:0). Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Tworek, Kurianowicz (2) i Peudiak.

Zobacz także

MKS Bobrzanie Bolesławiec