Kolejne zwycięstwo odnieśli piłkarze BKS

istotne.pl bks bobrzanie, górnik złotoryja, piłka nożna

W sobotę seniorzy BKS Bolesławiec rozgrywali wyjazdowy mecz z Górnikiem Złotoryja. W pierwszej połowie spotkania piłkarze obu drużyn nie zachwycili grą. Wolne rozgrywanie piłki i gra w środku pola nie przyniosły żadnej bramki. Jednej z niewielu sytuacji w pierwszej połowie nie wykorzystał Krzysztof Kaliciak. Napastnik gospodarzy z najbliższej odległości nie trafił w piłkę. Gra ożywiła się w drugiej odsłonie spotkania. Piłkarze Górnika i BKS mieli kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramek. Dwóch okazji nie zmarnowali nasi piłkarze.

W 61 minucie po kontrataku prawą stroną boiska Łukasz Rudyk zagrał do Wojtka Walusiaka, a ten uderzeniem bez przyjęcia umieścił piłkę w siatce. Okazje do podwyższenia jednobramkowego prowadzenia mieli Paweł Fulczyński, ponownie Wojtek Walusiak i Józef Pietrzak. Dwaj pierwsi nieznacznie spudłowali, zaś strzał trzeciego z piłkarzy z trudem obronił bramkarz Górnika. W zespole gospodarzy groźnie strzelali Artur Baliński i Tomasz Florczak, jednak bramkarz BKS Marek Przykłota bronił bezbłędnie. W 85 minucie było już 2:0 dla BKS. Tomasz Jasiński podał do Pawła Rissmanna, który pokonał bramkarza gospodarzy i jednocześnie ustalił wynik spotkania. BKS Bolesławiec pokonał na wyjeździe Górnika Złotoryja 2:0.

(informacja BKS Bolesławiec/Górnik Złotoryja)