Uczniowie Szkół Specjalnych uczcili Święto Ziemi

Uczniowie Szkół Specjalnych uczcili Święto Ziemi
fot. ZSS W Powiatowym Zespole Szkół Specjalnych uroczyście obchodzono Święto Ziemi. Odbył się apel, zasadzono drzewka i krzewy ozdobne.
istotne.pl szkoła specjalna, ekologia, ochrona, środowiska

W piątek w Powiatowym Zespole Szkół Specjalnych obchodzono Święto Ziemi. Z tej okazji uczniowie i nauczyciele przygotowali uroczysty apel. W czasie apelu mówiono o problemach zanieczyszczanego środowiska naturalnego, o wpływie na przyrodę postępu cywilizacyjnego oraz o udziale uczniów w codziennym pielęgnowaniu zieleni w naszym mieście. Na terenie szkoły uczniowie i nauczyciele posadzili 10 jaworów, 35 iglaków oraz krzewy ozdobne. Wśród nich znalazły się forsycje, bzy i octowce.

Brak opisuBrak opisufot. ZSS
Brak opisuBrak opisufot. ZSS

W szkole odbyła się także VI edycja konkursu "Sprzątanie Świata". Konkurs zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury dotyczył zbiórki surowców wtórnych oraz przygotowania prac plastycznych o tematyce ekologicznej. Rozstrzygnięcie konkursu i wystawa prac odbędzie się w Bolesławieckim Centrum Edukacji Ekologicznej w MDK.

O tym, że uczniowie i nauczyciele z Powiatowego Zespołu Szkół Specjalnych dbają środowisko naturalne, nie trzeba nikogo przekonywać. Wystarczy wspomnieć, że w czasie akcji Sprzątanie Świata uprzątnęli teren wokół budynku szkolnego, park przy ulicy Zgorzeleckiej oraz boisko sportowe położone niedaleko rzeki Bóbr.

(informacja i zdjęcia: PZSS Bolesławiec)

Zobacz także

Powiatowy Zespół Szkół Specjalnych w Bolesławcu