Prace Jadwigi Sarzyńskiej prezentuje galeria Format

Prace Jadwigi Sarzyńskiej prezentuje galeria Format
fot. MBP W Galerii Format Miejskiej Biblioteki Publicznej prezentowana jest wystawa prac Jadwigi Janiny Sarzyńskiej. Ekspozycja nosi tytuł "Rozmowy traw".
istotne.pl wystawa, galeria format, jadwiga sarzyńska

Jadwiga Janina Sarzyńska, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na Wydziale Edukacji Artystycznej, zajmuje się rzeźbą, malarstwem i fotografią. W galerii Format prezentuje swoje akwarele i fotografie. Cały cykl nosi tytuł "Rozmowy traw".

Jej prace są precyzyjne, mają świadomą, pewną kreskę. Ich forma wynika z poszukiwań artystki, zajmującej się w swej twórczości najmniejszymi chwilami życia, sekundami istnienia, pomijanymi szczegółami, które składają się na całość obserwowanego przez nią świata.

W rysunkach bliska jest japońskiej formie wiersza haiku. W akwareli zapisuje graficznie krótkie zdania-idee, powiększa i precyzyjnie komponuje fragmenty, nadając im uniwersalny wydźwięk w lapidarnym skrócie.

Brak opisuBrak opisufot. MBP

Pod mikroskopem swojej sztuki bada życie, by zbliżyć się do jego istoty. W jej zdjęciach i akwarelach drobne szczegóły zaczynają istnieć, jak odrębne całości. "Rozmowy traw" to dialogi, które nigdy nie zaistniały, były tylko spojrzeniami, westchnieniami, niezauważalnymi napięciami.

Janina Jadwiga Sarzyńska z wirtuozerią ukazuje w pracach to, co najczęściej umyka, gdy pospiesznie przepływa nasze życie. Warto wejść na chwilę do galerii Format i obdarzyć uwagą to najmniejsze, a zarazem najistotniejsze i najbardziej tajemnicze – sztukę wnikliwej obserwacji płynącego z nami świata.

Wystawę akwareli w Galerii Format Miejskiej Biblioteki Publicznej można oglądać od 5 do 19 maja.

(informacja własna)

Zobacz także

Miejska Biblioteka Publiczna w Bolesławcu