Kolejny sukces bolesławian w racketlonie

Kolejny sukces bolesławian w racketlonie
fot. K. Szwajkowska Bolesławianie odnieśli kolejny sukces w racketlonie. W turnieju rozegranym w Pradze nasza para zdobyła brązowy medal.
istotne.pl racketlon, jacek szubert, krystyna szwajkowska

Turniej racketlona wliczany do rankingu światowego odbył się w miniony weekend w czeskiej Pradze. W grze podwojonej Krystyna Szwajkowska i Jacek Szubert wywalczyli brązowy medal. Tym samym awansowali na 6 miejsce w rankingu światowym racketlona w grze podwójnej. W pierwszej rundzie nasi zawodnicy gładko pokonali parę węgierską (16 punktami), a następnie parę czeską (32 punktami). Dopiero w półfinale nasza para przegrała ze Szwedami Nilsson/Druve, którzy okazali się późniejszymi zwycięzcami całego turnieju. Bolesławianie zagrali zatem o trzecie miejsce. Ich przeciwnikami byli zawodnicy z Niemiec. Pojedynek był bardzo zacięty. Nasza para pokonała Niemców zaledwie 4 punktami.

Brak opisuBrak opisufot. K. Szwajkowska

Bolesławianin Norbert Stolicki grający wraz z Grzegorzem Sylwestrzakiem z Bogatyni zakończyli rozgrywki w ćwierćfinale. W grze pojedynczej kategorii Elite Krystyna Szwajkowska zajęła piąte miejsce. Natomiast Jacek Szubert zajął pierwsze miejsce w kategorii Men Amatour. W grze pojedynczej mężczyzn Norbert Stolicki dotarł do ćwierćfinału, natomiast Grzegorz Darul zdobył pierwsze punkty w rankingu światowym. Debiutujący w tych rozgrywkach bolesławianin wygrał jeden mecz.