Odbyły się zawody jeździeckie i festyny

Odbyły się zawody jeździeckie i festyny
fot. B.org Zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody, festyn "Country&Western", "Majówka Rycerska" oraz Europejska Majówka to atrakcje, które przygotowano w Bolesławcu i Kliczkowie na długi majowy weekend.
istotne.pl kliczków, majówka, koń, skakać

Przez kilka ostatnich dni odbywały się imprezy sportowo-rekreacyjne. W sobotę na bulwarze nad Bobrem odbyły się Euroregionalne Zawody Jeździeckie w Skokach Przez Przeszkody. Do Bolesławca przyjechało wiele ekip z całego kraju. Rozegrano konkursy o różnych stopniach trudności. Pierwsze miejsce w klasie N zajął Mściwoj Kiecoń z klubu WKS Nysa Gubin. Na koniu Nil pokonał przeszkody w czasie 37"90. Drugie miejsce zdobył Michal Spalek z Czech na koniu Chantal. Jego czas to 41"66. Trzecie miejsce zajął Leszek Gramza z OSK Michalscy Trzebnica na koniu Caruso z czasem 42"57.

Brak opisuBrak opisufot. B.org
Brak opisuBrak opisufot. B.org
Brak opisuBrak opisufot. B.org

Kolejnego dnia nadbobrzański bulwar zamienił się w westernowe miasteczko. Wszystko za sprawą festynu "Country&Western". Tego dnia królowały zarówno tańce, obrzędy i potrawy indiańskie, jak i muzyka, zwyczaje i inscenizacje nawiązujące do czasów amerykańskiej wojny secesyjnej. Organizatorzy festynu zadbali o wiele atrakcji. Można było samemu spróbować swoich sił w różnych konkurencjach. Wśród nich było strzelanie z łuku, rzut kapeluszem i podkową, płukanie złota. Podczas honorowego startu w Zawodach o Tytuł Najlepszego Poszukiwacza Złota w Euroregionie Nysa równorzędne miejsca zajęli prezydent Bolesławca Piotr Roman oraz jego czeski partner z euroregionu Nysa - Jirzi Pazourek. Wszystkim zgromadzonym na westernowym festynie czas uprzyjemniały zespoły grające muzykę country.

Pierwszego maja Euroregionalne Zawody Jeździeckie w Skokach Przez Przeszkody odbywały się na Zamku Kliczków. W konkursie w klasie N zwyciężył Mściwoj Kiecoń. Zawodnik klubu Luks Nysa Gubin jadący na koniu Nil osiągnął czas 38''45. Drugie miejsce zajęła Noemi Stanisałwska na koniu Alegra. Zawodniczka klubu AKU Thompsom uzyskała czas 39''4. Trzecie miejsce przypadło Janowi Chrzanowskiemu na koniu Capitalista 4. Zawodnik z klubu Kosow Gołaszyn uzyskał czas 39''33.

Brak opisuBrak opisufot. B.org

W Kliczkowie zorganizowano również Turniej Rycerski o Miecz Kasztelana Zamku Kliczków, konkursy, gry i zabawy rekreacyjne dla całych rodzin oraz Jarmark Średniowieczny, na którym prezentowano między innymi biżuterię wykuwaną z żelaza i metali szlachetnych, naczynia z gliny oraz inne rzemieślnicze wyroby. W Bolesławcu pierwszego maja zorganizowano w parku Waryńskiego Europejską Majówkę.

Brak opisuBrak opisufot. B.org

Puchar Jana Cołokidziego dla najlepszego zawodnika Ziemi Bolesławieckiej zdobył Janusz Kędzierski. Nagrodę specjalną prezydenta Bolesławca dla najlepszej pary Bolesławieckiej Majówki Jeździeckiej zdobyli Mściwoj Kiecoń i koń Nil.

Organizatorem Euroregionalnych Zawodów Jeździeckich oraz "Western&Country" była Gmina Miejska Bolesławiec. Wydarzenia zostały dofinansowane przez Unię Europejską.

(informacja własna)