Bolesławiec jest trzeci w „Rankingu najlepszych gmin”

Bolesławiec jest trzeci w „Rankingu najlepszych gmin”
fot. B.org Drugi rok z rzędu nasze miasto uplasowało się na trzeciej pozycji w Polsce w „Rankingu najlepszych gmin”.
istotne.pl prezydent, urząd miasta, ranking

Ranking jest organizowany rokrocznie przez Związek Powiatów Polskich. Rywalizacja między miastami i powiatami trwa dwanaście miesięcy. Najlepsze samorządy nagradzane są pod koniec każdego roku. Organizatorzy rankingu oceniają działania jednostek samorządowych pod względem promocji, wspierania rozwoju społeczeństwa informatycznego, poprawy jakości obsługi mieszkańców, rozwoju systemu informacyjnego oraz promowania rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych.

Tegoroczna uroczystość uhonorowania najlepszych samorządów odbyła się 3 kwietnia podczas XI Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich w Warszawie. Zaszczytny tytuł i puchar dla Bolesławca odebrał prezydent miasta Piotr Roman.

fot. UM

„Udział w rankingu ZPP pozwala na konfrontację z innymi miastami w Polsce. Jest to również jeden ze sposobów na usprawnienie pracy urzędu, a tym samym obsługi mieszkańców” mówi prezydent Bolesławca. „Systematyczne rozszerzanie rywalizacji konkursowej o nowe zadania, które są wprowadzane każdego roku przez organizatorów, pozwalają na porównywanie działań samorządów w różnych dziedzinach życia społecznego oraz wyzwalają dodatkowe bodźce do aktywności oraz wprowadzania nowatorskich rozwiązań” dodaje.

Powiaty, miasta na prawach powiatu lub gminy otrzymują punkty, które naliczane są po spełnieniu przez dany samorząd warunków konkursowych. Za rok 2007 Bolesławiec otrzymał niemal 3 500 punktów. W pierwszej piętnastce Bolesławiec wyprzedzają jedynie Polanica Zdrój (powiat kłodzki) oraz Kobylica (powiat słupski).

Ranking organizowany jest od 2003 r.

(informacja UM/GA)