Zawody rowerowe odbędą się w Bolesławcu

Zawody rowerowe odbędą się w Bolesławcu
fot. MOSiR W niedzielę 13 kwietnia rozegrane zostaną: Międzynarodowy Wyścig Kolarstwa Górskiego MTB, Mały Maraton Kolarski MTB oraz I Bolesławiecki Minimaraton Rowerowy Stowarzyszeń i Rodzin Abstynenckich.
istotne.pl mosir, maraton, wyścig, mtb, kolarstwo

Nie lada atrakcje czekają pasjonatów jazdy na rowerze w niedzielę 13 kwietnia. Już o 10:00 rozpocznie się Międzynarodowy Wyścig Kolarstwa Górskiego MTB. Zawodnicy będą się ścigać na terenie bolesławieckich lasów komunalnych (za stacją Orlen przy alei Tysiąclecia). W wyścigu mogą wziąć udział zarówno amatorzy, jak i kolarze posiadający licencje.

Aby wystartować w zawodach, należy zgłosić swój udział albo osobiście w biurze organizacyjnym imprezy, albo drogą mailową. Można też uczynić to w biurze zawodów w dniu imprezy – do 09:45. Za start w wyścigu ani grosza nie zapłacą dzieci do lat 12. Pozostali zaś będą musieli uiścić wpisowe. Stawki podane są na stronie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, organizatora niedzielnych rozgrywek.

Zdobywcy trzech pierwszy miejsc otrzymają puchary dyplomy i nagrody rzeczowe. Ponadto przyznawane będą Nagrody Specjalne Prezydenta Miasta Bolesławca dla trzech najlepszych zawodników/zawodniczek w kategoriach: elita, panie, juniorka, junior.

Maratony

Fani dłuższych dystansów mogą wystartować w Małym Maratonie Kolarskim MTB. Długość trasy to 21 km. Start honorowy (wraz z kolarzami z małego maratonu w trasę ruszą uczestnicy I Bolesławieckiego Minimaratonu Rowerowego Stowarzyszeń i Rodzin Abstynenckich) o 15:00 na terenie bolesławieckich lasów komunalnych (za stacją Orlen przy alei Tysiąclecia).

O tej samej godzinie rozpocznie się I Bolesławiecki Minimaraton Rowerowy, adresowany przede wszystkim do członków organizacji i ruchów trzeźwościowych oraz ich rodzin. Trasa obu maratonów będzie oznakowana i zabezpieczona przez sędziów, służby porządkowe i policję. Na szlaku zlokalizowane będą punkty kontrolne. Ominięcie takiego punktu oznaczać będzie dyskwalifikację. Na zwycięzców niedzielnych zawodów czekają atrakcyjne nagrody.

Wszystkie imprezy organizowane są we współpracy z Grupą Kolarską Cyklosport Bolesławiec. Szczegółowe informacje o wyścigu i maratonach można znaleźć na stronie MOSiR-u.

(informacja MOSiR/GA)

Zobacz także

Informacje o zawodach