Bolesławianki wystąpią w półfinale Mistrzostw Polski!

Bolesławianki wystąpią w półfinale Mistrzostw Polski!
fot. TOP Grające w klasie młodziczek siatkarki TOP Bolesławiec odniosły największy sukces w dziejach bolesławieckiej siatkówki – zdobyły awans do półfinałów Mistrzostw Polski.
istotne.pl siatkówka, top bolesławiec, młodziczki

W rozegranych w miniony weekend w Kluczborku ćwierćfinałach młodziczki TOP Bolesławiec zajęły drugie miejsce. Bolesławianki nie były faworytkami zawodów. W Kluczborku zmierzyły się z mistrzami wojewódzkimi: MKS „Jedynka” Kluczbork (opolskie) i UKS Krzanowice (śląskie) oraz wicemistrzem województwa lubuskiego – Aresem Nowa Sól.

Pierwsze spotkanie bolesławianki rozegrały z gospodyniami zawodów – „Jedynką” Kluczbork. Był to mecz decydujący. TOP wygrał go 2:1 (24:26, 25:12 i tie-break 15:12). W spotkaniach z UKS Krzanowice wszystkie zespoły ćwierćfinałów były bez szans. Dziewczęta ze Śląska wygrały wszystkie swoje mecze, nie tracąc ani jednego seta.

W ostatnim niedzielnym meczu bolesławieckie zawodniczki zmierzyły się z Aresem Nowa Sól. Było to ostatnie spotkanie turnieju i z układu tabeli wynikało, że zwycięzca tego pojedynku wywalczy (obok UKS Krzanowice) awans do półfinału. Siatkarki TOP nie zawiodły i pokonały nowosolanki 2:0 (25:22 i 25:14), odnosząc tym samym historyczny sukces.

Turniej półfinałowy odbędzie się w Bydgoszczy w dniach 26 i 27 kwietnia. Dwie najlepsze drużyny awansują do finału. Siatkarki TOP, choć nie są faworytkami rozgrywek, mogą sprawić bolesławieckim kibicom nie lada niespodziankę.

Wyniki Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek – Kluczbork (29–30 marca 2008 r.):

  • Jedynka Kluczbork – TOP Bolesławiec 1:2
  • Ares Nowa Sól – UKS Krzanowice 0:2
  • TOP Bolesławiec – UKS Krzanowice 0:2
  • Jedynka Kluczbork – Ares Nowa Sól 2:1
  • UKS Krzanowice – Jedynka Kluczbork 2:0
  • Ares Nowa Sól – TOP Bolesławiec 0:2

Drużyna TOP występuje w składzie: Paulina Kopeć, Judyta Szłapa, Edyta Szewczuk, Sylwia Duru, Katarzyna Segiet, Katarzyna Jasińska, Dorota Medyńska, Dorota Burdyna, Zofia Lenkiewicz, Sandra Wilk, Estella Ilczyna i Patrycja Drążkiewicz. Trenerem zespołu jest Tomasz Medyński.

(informacja TOP Bolesławiec/GA)

Zobacz także

TOP