Podstawówki rywalizowały w siatkówce „dwójkami”

Podstawówki rywalizowały w siatkówce „dwójkami”
fot. MOS W Mistrzostwach Powiatu Szkół Podstawowych w Siatkówce „Dwójkami” najlepsze okazały się drużyny dziewcząt z SP w Żeliszowie i chłopców z SP nr 4 w Bolesławcu.
istotne.pl siatkówka, mistrzostwa, mos

Mistrzostwa Powiatu Szkół Podstawowych w Siatkówce „Dwójkami” rozegrano 3 kwietnia w sali sportowej SP nr 4 w Bolesławcu. W rozgrywkach uczestniczyli uczniowie klas czwartych. W każdym secie rywalizowały dwie różne pary zawodników reprezentujące tę samą szkołę.

fot. MOS

W kategorii dziewcząt wystartowało 6 drużyn. W finale reprezentantki SP w Żeliszowie pokonały zespół SP w Iwinach 2:1. Na trzeciej pozycji zaś uplasowała się drużyna gospodarzy.

fot. MOS

W kategorii chłopców rywalizowały 4 drużyny. W rozgrywkach bezkonkurencyjna okazała się drużyna SP nr 4, która wygrała wszystkie mecze, nie tracąc ani jednego seta. Drugie miejsce zajęła SP w Iwinach, a trzecie – SP w Żeliszowie.

Mistrzyniami powiatu zostały: Angelika Dudek, Joanna Kowalik, Angelika Mazur i Sylwia Zawada. Opiekunem drużyny jest Aleksander Kłodnicki.

Mistrzynie powiatuMistrzynie powiatufot. MOS

Tytuł mistrzów powiatu wywalczyli: Dariusz Paleń, Wiktor Maliszewski, Dariusz Rutkiewicz, Damian Gradzik, Maciej Palczak i Patryk Rutkowski. Opiekunem zespołu jest Daniel Zięba.

Mistrzowie powiatuMistrzowie powiatufot. MOS

Do zawodów strefowych, które zostaną rozegrane 14–15 kwietnia w Smolniku, zakwalifikowały się dwie najlepsze drużyny w kategorii dziewcząt i zespół mistrzów powiatu.

(informacja MOS/GA)