Bolesławianie z UKS ILYO odnoszą sukcesy

Bolesławianie z UKS ILYO odnoszą sukcesy
fot. Marcin Zabawa Dwóch młodych bolesławian wystąpi w finałach Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieżowców w Taekwondo Olimpijskim (WTF). Bolesławiec będą reprezentować: Yevgen Nikitin i Krzysztof Jasiński.
istotne.pl zawody, taekwondo, olimpiada, ilyo, wtf

15 i 16 marca w Olsztynie odbyły się Eliminacje do Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieżowców w Taekwondo Olimpijskim (WTF). Wśród zawodników UKS ILYO Bolesławiec do finałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski zakwalifikował się Yevgen Nikitin (kategoria 63 kg). Niestety, zabrakło szczęścia dwójce naszych juniorów. Justyna Szyposz (kategoria 52 kg) i Amadeusz Dziemianko (kategoria 59 kg) odpadli w ćwierćfinałach eliminacji.

Do finałów Mistrzostw Polski z dwóch eliminacji mogą zakwalifikować się jedynie zawodnicy z miejsc od 1 do 4. W finałach startuje najlepsza ósemka w kraju. Bolesławiec będzie reprezentowało dwóch zawodników. W kategorii juniorów będzie to Krzysztof Jasiński (do 48 kg), w kategorii młodzieżowców wyżej wspomniany Yevgen Nikitin.

Zawodnicy UKS ILYO w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

9 marca w Zgorzelcu odbyły się eliminacje strefy zachodniej do ogólnopolskiej olimpiady młodzieży. Udany występ zanotowali Adam Filipek i Kamil Serafin. Obaj będą reprezentowali Bolesławiec na 14 Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach halowych. Finały OOM w Taekwondo Olimpijskim odbędą się w Bolesławcu! (26 i 27 kwietnia). W rywalizacji weźmie udział 200 najlepszych juniorów młodszych z całej Polski w 20 kategoriach wagowych. Na olimpiadzie wystąpią dziewczęta i chłopcy wyłanieni w dwóch turniejach kwalifikacyjnych (5 osób ze strefy zachodniej i 5 ze strefy wschodniej, w każdej kategorii wagowej).

(informacja UKS ILYO/MZ)