Będzie modernizacja wiaduktu

Będzie modernizacja wiaduktu
fot. B.org W Warszawie został podpisany kontrakt związany z modernizacją linii kolejowej E 30 na odcinku Węgliniec – Legnica. Wartość prac to ponad 10 milionów euro.
istotne.pl wiadukt, remont, inwestycja, pkp

Kontrakt został podpisany w siedzibie PKP Polskie Linie Kolejowe w Warszawie 18 kwietnia. Jego przedmiotem jest zaprojektowanie i wykonanie modernizacji mostu kolejowego w Bolesławcu. Wartość prac to 10 154 626,88 euro.

Modernizacja ma potrwać 18 miesięcy. Jej wykonawcą będzie konsorcjum, w którego skład weszły spółki z Wrocławia i Plauen (Niemcy). Magistrala kolejowa E 30, stanowiąca część jednego z europejskich korytarzy transportowych, jest linią o priorytetowym znaczeniu. Na polskim odcinku przebiega od granicy z Niemcami w Zgorzelcu i Bielawie Dolnej, przez Legnicę, Wrocław, Opole, Gliwice, Katowice, Kraków, Tarnów, Rzeszów i Przemyśl do granicy z Ukrainą. Jej unowocześnienie jest istotne również w kontekście przygotowań Polski do Euro 2012.

Most kolejowy na rzece Bóbr to jeden z najdłuższych obiektów tego typu w Europie. Ma 490 metrów długości i 26 metrów wysokości. Powstał według projektu słynnego architekta Fryderyka Engelhardta Gansela. Jego budowa trwała ponad dwa lata i kosztowała 400 tys. talarów.

Inwestycja będzie współfinansowana ze środków Funduszu Spójności.

(informacja PKP Bolesławiec/GA)

Zobacz także

PKP Bolesławiec