Mityng lekkoatletyczny odbędzie się w Świętoszowie

Mityng lekkoatletyczny odbędzie się w Świętoszowie
fot. MKS Bolesłavia 9 kwietna w Świętoszowie odbędzie się II Dolnośląski Mityng Lekkoatletyczny Szkół Podstawowych. Gwiazdami imprezy będą znani lekkoatleci: Marek Plawgo, Paweł Januszewski i Tomasz Rudnik.
istotne.pl lekkoatletyka, mks bolesłavia, świętoszów, mityng

W najbliższą środę (o godzinie 10:00) na stadionie w Świętoszowie odbędzie się II Dolnośląski Mityng Lekkoatletyczny Szkół Podstawowych. W ramach imprezy młodzi sportowcy będą rywalizowali w następujących konkurencjach: biegi na 60 i 600 metrów, skok w dal, rzut piłką lekarską i skok wzwyż. Swój udział w środowym mityngu zapowiedziało 350 zawodników (o 100 więcej niż w zeszłorocznej edycji).

Gwiazdami mityngu będą znani polscy lekkoatleci: Marek Plawgo, Paweł Januszewski i Tomasz Rudnik. Słynni sportowcy przeprowadzą profesjonalną rozgrzewkę z uczestnikami zawodów oraz będą arbitrami w poszczególnych konkurencjach.

Dodatkowymi atrakcjami mityngu będą pokazy sprawnościowe przygotowane przez żołnierzy, którzy służyli w 62 Kompanii Specjalnej (JW 2457) w Bolesławcu. Odbędą się m.in. pokazy strzelania z broni pneumatycznej, rzuty granatem, nożem i gwiazdką do celu, bieg komandosa i pokaz wspinaczki. Uczestnicy imprezy będą również mogli spróbować grochówki lub bigosu. Serwis www.boleslawiec.org / www.istotneinformacje.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

(informacja MZ)

Zobacz także

MKS Boleslavia