Brydżyści utrzymali się w drugiej lidze

Brydżyści utrzymali się w drugiej lidze
fot. Marcin Zabawa Brydżyści BKB Prnjavor Bolesławiec pokazali, że ubiegłoroczny awans do II Ligi nie był przypadkiem.
istotne.pl prnjavor, mistrzostwa, brydż, bkb

W miniony weekend zakończyły się drużynowe mistrzostwa Polski w brydżu sportowym 2007/2008. Bolesławianie zadebiutowali w rozgrywkach drugoligowych. Tylko 6 pierwszych zespołów w tabeli miało zagwarantowany byt w II Lidze i walczyło o awans do Ekstraklasy. Pozostałe drużyny zaś rywalizowały o utrzymanie statusu drugoligowca.

W kluczowym meczu BKB Prnjavor zmierzył się z drużyną Silesia COIG Gliwice, w której składzie występują m.in. reprezentantki Polski: Anna Szczepańska i Ewa Sobolewska. Mimo wyższego miejsca w tabeli po rundzie zasadniczej nasz zespół nie był faworytem spotkania. Tymczasem od samego początku bolesławianie zyskali niewielką przewagę, którą następnie systematycznie powiększali.

Ostatecznie bolesławieccy zawodnicy pokonali gliwiczan 173,2:127, kończąc tym samym rozgrywki na 10 miejscu, co oznacza, że w następnym sezonie nasza drużyna będzie występowała w II Lidze bez konieczności rozgrywania meczów barażowych.

Zespół wystąpił w składzie: Jarosław Molenda (kapitan), Jerzy Olenderek, Antoni Ochot, Artur Winkler, Wiesław Tabiszewski, Lech Warężak, Marek Drecki, Sławomir Zimniak i Andrzej Kaźmierczak.

Zawodnicy BKB Prnjavor pokazali, że ubiegłoroczny awans nie był przypadkiemZawodnicy BKB Prnjavor pokazali, że ubiegłoroczny awans nie był przypadkiemfot. Jarosław Molenda

Rozgrywki zakończyła także druga drużyna BKB Prnjavor. Trzecioligowy zespół zajął ostatecznie 6 pozycję w tabeli. Zawodnicy: Roland Lippik (kapitan), Tomasz Łowicki, Ryszard Makuch, Jerzy Zatylny, Jerzy Snopczyński i Jacek Baranowski.

(informacja Jarosław Molenda/GA)