Sympatycy bolesławieckiej lewicy sadzili drzewka

Sympatycy bolesławieckiej lewicy sadzili drzewka
fot. www.sxc.hu Uczestnicy zorganizowanego przez SLD we współpracy z Nadleśnictwem Bolesławiec przedsięwzięcia posadzili około 3 tysięcy sadzonek.
istotne.pl ekologia, sld, drzew, fms, sadzenie

W sobotę 5 kwietnia odbyła się akcja sadzenia drzewek, zorganizowana przez Sojusz Lewicy Demokratycznej we współpracy z Nadleśnictwem Bolesławiec. Wzięli w niej udział sympatycy bolesławieckiej lewicy: zarówno działacze SLD, jak i członkowie m.in. Federacji Młodych Socjaldemokratów oraz Związku Emerytów i Rencistów. W sumie uczestnicy przedsięwzięcia zasadzili około 3 tysięcy sadzonek!

fot. Michał Banaś

Akcję zorganizowano nieopodal Osieczowa, w pobliżu miejsca, gdzie budowana jest autostrada A4 (odcinek Zgorzelec – Krzyżowa). Posadzone tam drzewa mają w przyszłości ochronić las przed spalinami i hałasem, a zwierzęta powstrzymywać przed wbieganiem na autostradę.

fot. Michał Banaś

Przedsięwzięcie przebiegało sprawnie i w miłej atmosferze. Starsi i młodsi, kobiety i mężczyźni – wszyscy zgodnie chwycili za łopaty i ochoczo sadzili drzewka w miejscach wyznaczonych przez leśniczych. Uczestnicy akcji przyznali, że tego typu działania są niezwykle potrzebne, choćby po to, aby móc jak najdłużej cieszyć się zdrowym środowiskiem naturalnym.

W związku z dużym zainteresowaniem organizatorzy zapowiedzieli, że akcja zostanie powtórzona za rok.

(informacja Michał Banaś/GA)