Przedszkolaki startowały w spartakiadzie

Dziewczynka z kijem hokejowym
istotne.pl 0 przedszkole, spartakiada

W piątkowych zawodach przedszkolaki z dwójki zdobyły 57 punktów. Drugie miejsce z 48 punktami zajęły sześciolatki z czwórki. Na trzecim miejscu z 42 punktami znalazły się dzieci przedszkola nr 7.

W zawodach rywalizowało osiem bolesławieckich przedszkoli. Dziesięcioosobowe drużyny po połowie składały się z dziewczynek i chłopców. Dla dzieci przygotowano kilka konkurencji sprawnościowych. Był bieg przez tor przeszkód, rzut woreczkiem do kosza, toczenie slalomem piłki lekarskiej, strzał kijem hokejowym do bramki oraz sztafeta biegowa.

Brak opisuBrak opisufot. MOSiR

Nagrody przygotowano dla przeszkoli i przedszkolaków. Trzy pierwsze przedszkola otrzymały puchary i dyplomy. Dla przedszkoli z kolejnych miejsc przygotowano dyplomy uczestnictwa. Zawodnicy otrzymali medale, dyplomy i znaczki okolicznościowe. Te ostatnie otrzymały także sześciolatki kibicujące swoim drużynom. Dodatkową atrakcją spartakiady były fanfary, które specjalnie dla dzieci zagrał na trąbce Henryk Pawlik.

XIV Spartakiadę Przedszkolaków zorganizował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Impreza mogła się odbyć dzięki przychylności Szkoły Podstawowej nr 1, która udostępniła halę sportową.