BKS wygrał na zakończenie sezonu

Piłkarze na murawie stadionu
istotne.pl 0 pogoń, oleśnica, bks bolesławiec

Pierwszą połowę bolesławianie rozpoczęli od śmiałych ataków na bramkę Pogoni. Już w 5 minucie przed szansą strzelenia bramki znalazł się Łukasz Rudyk. Strzał z ostrego kąta był jednak niecelny. W 11 minucie Mateusz Mucha zagrał do Radka Pietkiewicza, ten z piłką śmiało ruszył w kierunku bramki gości. Ostatecznie został sfaulowany i sędzia podyktował rzut karny. Rzut karny na bramkę zamienił Paweł Rissmann strzelając w prawy, długi róg bramki Pogoni. Dwie minuty później BKS strzelił kolejnego gola. Tym razem na listę strzelców wpisał się Jacek Jasiński. Brakarz gości zdołał jeszcze dotknąć piłki, ale ta odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Po tej akcji goście rzucili się do odrabiania strat. BKS cofnął się do defensywy i grał z kontry. W 29 minucie bolesławianie mieli szansę na podwyższenie rezultatu. Strzał Radka Pietkiewicza niestety zablokował obrońca. Na bramkę gości celnie strzelali Piotr Haluch, Józef Pietrzak i Łukasz Rudyk. Do przerwy wynik nie uległ jednak zmianie.

Brak opisuBrak opisufot. B.org

W drugiej połowie BKS się bronił a atakowali goście. Nasi piłkarze stworzyli groźną sytuację w 50 minucie. Łukasz Rudyk zagrywał w pole karne do Radka Pietkiewicza, ale ten minimalnie nie zdążył do piłki. W 56 minucie piłkarz Pogoni minimalnie spudłował strzelając z rzutu wolnego. Napór gości przyniósł efekt w 66 minucie. Po błędzie Adriana Popka rywale przejęli piłkę i strzelili bramkę kontaktową. Od tego momentu gra BKS stała się bardzo nerwowa. Było dużo błędów i strat piłki. W 71 minucie dobrą interwencją popisał się bramkarz BKS, Marek Przykłota. Bolesławiecki golkiper jeszcze kilkakrotnie ratował zespół przed utratą gola. Pod koniec meczu kilka okazji na strzelenie trzeciej bramki mieli także bolesławianie. Najdogodniejszą szansę (sam na sam z bramkarzem) zmarnował Paweł Rissmann, który z najbliższej odległości nie trafił w światło bramki. Ostateczne BKS wygrał z Pogonią Oleśnica 2:1.

Sobotni mecz był rozgrywany w trudnych warunkach. Boisko było zmrożone i jednocześnie śliskie. Mimo tego kilku zawodników BKS rozegrało bardzo udane spotkanie. W meczu dobrze zaprezentowali się Piotr Haluch, Łukasz Rudyk, Radosław Pietkiewicz (wypracowany rzut karny) oraz bramkarz Marek Przykłota.