Licealiście wiedzą sporo o Unii Europejskiej

Licealiście wiedzą sporo o Unii Europejskiej
fot. K. Żak Dwie bolesławianki, Ewelina Pawlus i Joanna Latawiec zajęły czołowe miejsca w regionalnym konkursie o Unii Europejskiej.
istotne.pl konkurs, unia europejska

Bolesławieccy uczniowie okazali się dobrymi znawcami zagadnień dotyczących Unii Europejskiej i jej instytucji. Młodzież z naszego miasta wzięła udział w zorganizowanym przez Europejskie Forum Młodzieży konkursie, który odbył się na początku listopada w Bystrzycy Kłodzkiej.

Do rywalizacji stanęło ponad 70 uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całego województwa, którzy musieli pokonać dwuetapowe rozgrywki, część pisemną i ustną. "Pytania wymagały wiedzy zarówno książkowej, jak i oczytania, ale też orientacji w wydarzeniach najnowszych" mówi historyk Edward Florków, opiekun grupy uczniów z I LO w Bolesławcu, którzy uplasowali się w pierwszej dziesiątce najlepszych.

Po wyczerpującej kilkugodzinnej rywalizacji licealiści bolesławieccy odnieśli miażdżące zwycięstwo. Pierwsze miejsce przypadło Ewelinie Pawlus z I LO, siódmą pozycję zajęła Agata Jakubiec, a dziesiątą Krzysztof Stankiewicz, także z I LO. Z drugim miejscem wyjechała z Bystrzycy Joanna Latawiec z II LO. Wiosną laureatki, Ewelinę i Joannę czeka w nagrodę wyjazd do Strasburga organizowany przez europarlamentarzystów. Towarzyszyć im będą ich opiekunowie: Edward Florków z I LO oraz Mieczysław Szwed, nauczyciel historii z II Liceum.