Pijani kierowcy jeżdżą po drogach powiatu

Pijani kierowcy jeżdżą po drogach powiatu
fot. W weekend policjanci z Bolesławca i Nowogrodźca zatrzymali trzech pijanych kierowców i pijanego rowerzystę. Zatrzymani mężczyźni mieli w organizmach od 2,1 do 4,2 promila alkoholu.
istotne.pl alkohol, kierowca

W piątek około godziny 13:00 w Bolesławcu zatrzymano 25-letniego kierowcę Forda Escorta. Mężczyzna miał w organizmie 2,1 promila alkoholu. Tego samego dnia w Nowogrodźcu przy ulicy Lubańskiej zatrzymano pijanego rowerzystę. Badanie na obecność alkoholu wykazało, że 48-letni mężczyzna miał go aż 4,2 promila.

Kolejny pijany kierowca to 32-letni mieszkaniec Parowej. W sobotę wieczorem mężczyzna kierując ciągnikiem rolniczym uderzył w Fiata 126 p. Z ustaleń policji wyniki, że kierowca ciągnika podczas skręcania w lewo wymusił pierwszeństwo przejazdu. Badanie wykazało, że kierowca miał w organizmie 2,1 promila alkoholu. W efekcie kolizji ranne zostały dwie 17-letnie pasażerki fiata, które odwieziono do szpitala.

W niedzielę około godziny 16:00 w Raciborowicach policjanci z Bolesławca zatrzymali 23-latka kierującego ciągnikiem rolniczym Ursus C 360. Jak się okazało, mężczyzna także był pod wpływem alkoholu (2,9 promila). Dodatkowo wyszło na jaw, że ciągnik, którym jechał, wcześniej został skradziony z jednego z raciborowickich gospodarstw.