Rozegrano otwarte turnieje szachowe

Szachy
fot. istotne.pl W ramach obchodów Bolesławieckiego Święta Szachów w niedzielę w Starostwie Powiatowym w Bolesławcu odbyły się dwie imprezy: międzynarodowy miting szachowy i symultana z arcymistrzynią Jolantą Zawadzką.
istotne.pl 0 święto, turniej, szachy

Międzynarodowy miting szachowy rozpoczął się o 10:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Bolesławcu. Miting otwarty był dla wszystkich. Żadnego znaczenia nie miała ani płeć, ani miejsce zamieszkania, ani też stopień szachowego wtajemniczenia. Partie rozgrywane były systemem szwajcarskim. W rozgrywkach udział wzięło 41 szachistów z całego województwa dolnośląskiego i z Iławy.

Ludzie grają w szachyLudzie grają w szachyfot. Marcin Zabawa

W kategorii mężczyźni do lat 12 zwyciężyli:

1. Bartosz Pachom z Bolesławca
  2. Miłosz Prystupa z Bolesławca
  3. Przemysław Kania z Bolesławca.

W kategorii kobiety od 13 do 15 lat pierwsze miejsce zdobyła Magdalena Najdek z Chojnowa. W kategorii mężczyźni od 13 do 15 lat najlepsi okazali się:

3. Sławomir Graff z Bolesławca.

W kategorii kobiety od 56 lat i starsze pierwsze miejsce zdobyła Stanisława Kozubek z Bolesławca. W kategorii mężczyźni od lat 56 i starsi wygrali:

3. Jerzy Kot.

Najlepszym szachistą powiatu bolesławieckiego uznano Roberta Jankiewicza. Najmłodszy zawodnik Przemysław Kania miał 8 lat. Zwycięzcy otrzymali statuetki, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Zwycięzcy zawodów szachowychZwycięzcy zawodów szachowychfot. Marcin Zabawa

O godzinie 15:00 rozpoczęła się symultana szachowa z Jolantą Zawadzką, mistrzynią świata juniorów, mistrzynią Polski i Europy seniorów.

Jolanta Zawadzka przy stoliku z szachownicąJolanta Zawadzka przy stoliku z szachownicąfot. Marcin Zabawa

W symultanie udział wzięło 27 zawodników. Trzem z nich udało się wygrać z mistrzynią (Jerzemu Pudłu, Janowi Tamburowi, Bogusławowi Mienculewiczowi). Pięciu szachistów wywalczyło remis (Zbigniew Kaźmierski, Janusz Piątek, Andrzej Kędzia, Michał Mikłaszewicz, Sławomir Graff).

Organizatorami imprez byli: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bolesławcu oraz sekcja szachowa BKS.

Mistrzyni, organizatorzy i laureaciMistrzyni, organizatorzy i laureacifot. MOSiR