Trzymamy kciuki za maturzystów

Trzymamy kciuki za maturzystów
fot. www 4 maja – egzaminem z języka ojczystego – rozpoczęły się tegoroczne matury. W Bolesławcu do pisemnego egzaminu dojrzałości przystąpiło ponad 900 abiturientów.
istotne.pl szkoła, matura, uczeń

Maturzyści mogą zdawać przedmioty albo na poziomie podstawowym, albo rozszerzonym. W przypadku matur pisemnych najwięcej abiturientów postanowiło zmierzyć się z poziomem rozszerzonym w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1. Wśród przedmiotów, które cieszą się największą popularnością, są języki nowożytne, wiedza o społeczeństwie oraz biologia.

W ubiegły piątek uczniowie zdawali pisemną maturę z polskiego. W poniedziałek zdawali ci, którzy wybrali język angielski. We wtorek odbywały się egzaminy z wiedzy o społeczeństwie. W środę nad egzaminem głowić się będą miłośnicy języka niemieckiego. W czwartek – pasjonaci geografii. Zaś w przyszły piątek rozpoczną się matury z biologii. Ci, którzy zdecydowali się zdawać inne przedmioty, mają cały ten tydzień na naukę.

Tegoroczna matura pisemna jest krótsza. W poprzednich latach było tak, że abiturienci, którzy chcieli zdawać przedmiot na poziomie rozszerzonym, musieli go najpierw zdać na poziomie podstawowym. W tym roku co ambitniejsi maturzyści przystępują od razu do rozwiązywania arkusza rozszerzonego. Rok 2007 jest ostatnim rokiem, w którym obowiązywać będzie, wprowadzona przez ministra edukacji Romana Giertycha, amnestia. Można nie zdać jednego przedmiotu, a mimo to otrzymać maturę. W 2008 wszyscy maturzyści zdawać będą musieli także matematykę.

(informacja Starostwo Powiatowe/GA)