Koło fotograficzne Pozytyw rozpoczęło działalność

Koło fotograficzne Pozytyw rozpoczęło działalność
fot. internet Koło fotograficzne Pozytyw działa oficjalnie od 8 marca. Ośmioro uczniów z Osiecznicy i ich opiekun Robert Pomichter raz w miesiącu odbywają zajęcia w naszym mieście.
istotne.pl wystawa, gimnazjum, fotografia

Robert Pomichter fotografią zajmuje się od 20 lat. Należał do Bolesławieckiego Towarzystwa Fotograficznego. Brał udział w konkursach Towarzystwa. Z sukcesami: raz zdobył pierwsze miejsce, dwukrotnie – drugie, a raz trzecie. Jego zdjęcia prezentowane były na Gorzowskich Konfrontacjach Fotograficznych oraz w Krajowym Salonie Fotografii Artystycznej w Żarach. Obecnie, jak przyznał, "nie interesują mnie już konkursy fotograficzne. Fotografowanie to nie zawody sportowe". Największy nacisk w zdjęciach kładzie na nastrój. Interesują go zdjęcia "zamglone, klimatyczne, mniej ostre". Takie, jakie robi amerykański fotograf Keith Carter, tyle że opiekun koła odkrył go, kiedy sam już zaczął używać filtru wazelinowego.

Koło fotograficzne Pozytyw powstało przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Osiecznicy, w którym Robert Pomichter uczy informatyki. Skupia ośmioro uczniów z klasy I i II gimnazjum. Na zajęciach kółka uczniowie poznają, oczywiście, techniki fotografowania oraz obróbki zdjęć. Ale nie tylko. Jak napisano na stronie internetowej grupy, kółko jest okazją do "innego spojrzenia na otaczający świat", pokazania młodym ludziom nowych dróg rozwoju. Zajęcia odbywają się głównie w pracowni informatycznej. Raz w miesiącu uczniowie i ich nauczyciel wykorzystują wiedzę teoretyczną w praktyce – fotografują w plenerze. Ostatnio robili zdjęcia na zamku w Kliczkowie. Zaś w każdy trzeci czwartek miesiąca zajęcia grupy odbywają się w bolesławieckim klubie Vinci.

"Z młodzieżą pracuje się wspaniale" uważa opiekun koła – "Ucząc ich, samemu można się czegoś nowego nauczyć". W planach Pozytywu są plenery, wyjazdy, maraton fotograficzny. Młodzi ludzie organizują wystawy, spotkania z fotografami z Bolesławca. Robert Pomichter, jeżeli czas na to pozwoli, chciałby też nawiązać współpracę z miłośnikami fotografii z naszego miasta.

(informacja GA)

Zobacz także

Koło fotograficzne Pozytyw