Bolesławiec nieźle wykorzystuje fundusze unijne

Bolesławiec nieźle wykorzystuje fundusze unijne
fot. B.org W organizowanym przez "Gazetę Prawną" rankingu "Europejska gmina", europejskie miasto" Bolesławiec zdobył VII miejsce w Polsce. Jako gmina dolnośląska, uplasowaliśmy się na czwartej pozycji.
istotne.pl gmina, ranking, unia europejska

Organizatorami rankingu są "Gazeta Prawna", Bank Gospodarstwa Krajowego oraz Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. Intencją pomysłodawców i organizatorów jest pokazanie, które z gmin i miast najbardziej skutecznie pozyskują środki z funduszów unijnych. Wyniki rankingu zostały zaprezentowane 25 kwietnia we wrocławskim ratuszu. O miejscu w klasyfikacji decydowały wartości umów, podpisanych z Unią Europejską przez samorządy, organizacje pozarządowe oraz przedsiębiorstwa w latach od 2004 do 2006, w stosunku do liczby mieszkańców, a także liczba projektów. Bolesławiec zdobył siódme miejsce w Polsce, a czwarte na Dolnym Śląsku.

Na terenie naszego województwa w pozyskiwaniu środków unijnych ustępujemy jedynie Jeleniej Górze, Nowej Rudzie i Głogowowi. Co ciekawe, stolica Dolnego Śląska uplasowała się dopiero na X miejscu. W finale rankingu zdobyliśmy 2362,13 punktów (Jelenia Góra dostała prawie 9000). Dofinansowanie ze środków unijnych w Bolesławcu wynosi ponad 51 mln zł, a w przeliczeniu na jednego mieszkańca – około 1 250 zł.

(informacja UM/GA)

Zobacz także

Gazeta Prawna