Kuba Różycki zwyciężył w wyścigach modeli samochodowych

Kuba Różycki
fot. Jakub Walczak 10-letni Kuba Różycki z Bolesławca zajął pierwsze miejsce w wyścigach modeli samochodów sterowanych radiem. Bolesławianin zwyciężył w klasie IC–10.
istotne.pl 0 sport, wyścig, kuba

W miniony weekend w Jelczu-Laskowicach odbyły się pierwsze tegoroczne eliminacje Mistrzostw Polski Modeli Sterowanych Radiem. W rywalizacji wzięło udział 36 zawodników. Rywalizowano w kategoriach samochodów elektrycznych i spalinowych.

Dużym sukcesem może pochwalić się 10-latek z Bolesławca – Kuba Różycki. Młody bolesławianin zwyciężył w klasie IC–10. Niewiele zabrakło do tego, aby Kuba w jelczańskich zawodach w ogóle nie wystartował. W czasie sobotniego treningu, poprzedzającego zawody, chłopcu zepsuły się oba modele samochodów.

Na ratunek młodemu zawodnikowi pospieszył jego ojciec. Tato Kuby przejechał kilkaset kilometrów do niemieckiego Munzig, gdzie udało mu się dostać potrzebne części. Zdążył wrócić przed rozpoczęciem niedzielnych zawodów.

Poświęcenie ojca i jednocześnie trenera Kuby opłaciło się. Chłopak rozpoczął wyścig, jednak to nie był koniec kłopotów. W 17 minucie wyścigu samochód ponownie się zepsuł. Na szczęście udało się go naprawić. Kuba ostatecznie ukończył wyścig na pierwszym miejscu, pokonując m. in. Krzysztofa Śmideckiego z Rudy Śląskiej oraz Jakuba Żerdzickiego z Wrocławia.

Kuba Różycki uczestniczy w wyścigach modeli samochodowych od 1,5 roku. Regularnie startuje w Race-Center-Munzig w Niemczech, gdzie zajmuje coraz wyższe miejsca.

(informacja R. Tomczyk/MZ, zdjęcie Jakub Walczak)