Waldemar Krzemiński jest tenisowym Wicemistrzem Polski

Waldemar Krzemiński jest tenisowym Wicemistrzem Polski
fot. sxc.hu Zawodnik TOP Bolesławiec, Waldemar Krzemiński, obronił tytuł Wicemistrza Polski w tenisie stołowym osób niepełnosprawnych. Mistrzostwa Polski rozegrano w Radomiu.
istotne.pl top bolesławiec, mistrz, polski, waldemar krzemiński, radom

W miniony weekend w Radomiu rozegrano Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym. W zawodach wzięło udział ponad 150 zawodników. TOP Bolesławiec reprezentowało 7 tenisistów. Najmocniejszym punktem bolesławieckiego zespołu był Waldemar Krzemiński. Bolesławianin zgodnie z oczekiwaniami obronił tytuł wicemistrza Polski, przegrywając w finale (1:3) z Mirosławem Kowalskim z Radomia. V miejsce zajął Andrzej Kwiatkowski.

W grupie siódmej na miejscach V i VI uplasowali się Dariusz Surma i Marek Kołbuc. Obaj zawodnicy wypadli o wiele lepiej niż na mistrzostwach rozgrywanych rok wcześniej. Udany występ zanotował także kolejny reprezentant Bolesławca, Zbigniew Kurasz, który w grupie 8 zajął IV miejsce.

Po zakończeniu Mistrzostw Polski Waldemar Krzemiński został powołany do kadry narodowej. Bolesławianin wystąpi na Międzynarodowym Turnieju Klasyfikacyjnym, który odbędzie się w Pieszczanach na Słowacji.

(informacja R. Tomczyk/TOP Bolesławiec/MZ)