„Pan Chlebek” zginął w wypadku

„Pan Chlebek” zginął w wypadku
fot. P. Filipowicz Znany bolesławianom zbieracz suchego chleba, Piotr Sudół zginął w wypadku. W okolicach Wartowic potrąciła go jadąca samochodem kobieta.
istotne.pl przemysław filipowicz, piotr sudół

Do wypadku doszło około 23:00. 21-letnia kobieta potrąciła Piotra Sudoła na drodze przed Wartowicami, w których mieszkał. Kobieta odjechała z miejsca wypadku. Na policję zgłosiła się, gdy funkcjonariusze byli już na miejscu i szukali sprawcy.

Wiadomo, że rower Piotra Sudoła był oświetlony, a sam Piotr Sudół miał na sobie kamizelkę odblaskową. Kobieta była trzeźwa, ale jak się okazało, była już karana. Teraz za spowodowanie wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi jej do 12 lat więzienia. Rodzina Piotra Sudoła jest w szoku. Na miejsce wypadku przybyła siostra ofiary z mężem.

Poniżej prezentujemy fragmenty filmu dokumentalnego, którego bohaterem był właśnie Piotr Sudół. Film został przygotowany dwa miesiące temu.

Prawie każdy mieszkaniec Bolesławca widział Piotra Sudoła, gdy przemierzał nasze miasto w poszukiwaniu suchego chleba. Bardzo go martwiło, że "dar Boży" się marnuje i dlatego sam dla siebie wymyślił taką pracę. Cenił ją, mimo że otrzymywał za nią drobne pieniądze.

(informacja B. Łętowski/KG/)